На майдані Корольова в Житомирі 10 березня чи не вперше з часів революційних подій люди зібралися з приємної нагоди – поспівати колективно державний Гімн України. Така ініціатива належить місцевій "Самопомочі", волонтери якої напередодні поширювали інформацію про захід та роздавали листівки із роздрукованим текстом гімну.
Близько півтисячі студентів із різних начальних закладів міста влаштували флешмоб, створивши фігуру герба та прапора України.
Паралельно з цим артисти хорової капели "Орея" заспівали оригінальний варіант гімну України, який підхопили усі присутні на майдані житомиряни, серед яких представники різних конфесій та громади міста, чиновники, активісти.
Відзначимо, що саме 10 березня 150 років тому вперше публічно виконали Гімн України. Також захід в Житомирі став своєрідним початком відзначення 200-річчя від дня народження автора музики до Михайла Вербицького.
Настоятель Михайлівського собору отець Богдан Бойко у своєму виступі наголосив, що гімн залишається справжнім символ, який допоможе об’єднати всю країну та перемогти різні випробування. На його думку, такі акції показують єдність нації. Вони стають першоджерелом будівництва високодуховної, віруючої та економічно сильної нації. Після завершення колективної молитви у небо над містом злетіли білі голуби миру.
Житомиряни також мали можливість у телефонному режимі поспілкуватися із "кіборгом" 95 бригади Сергієм Архангельським з позивним "Наркоз". Боєць наголосив, що 10 березня українці вшановують память свого великого пророка Тараса Шевченка, заповіти якого наразі на Сході виконують тисячі військових ЗСУ, добровольці та нацгвардійці.
"Ми продовжуємо захищати нашу країну від натисків Московії, яка нав’язала свою війну. Пройшли віки, але зараз перед нами все ті ж завдання – зберегти державність і незалежність України. Громада Житомира має знати, що ми не допустимо, аби ворожа скотина ступила на нашу землю. Особливо вдячні усім людям, які підтримують нас весь цей рік. Прикро, але держава цього не робить, тому надія лише на добрих людей. Ми не пожаліємо крові заради нашої України, бо такі великі люди як Шевченко передали нам свій дух. Нам перейшла звитяга славних визволителів, які повсякчас намагалися звільнити країну від чужих натисків і загроз".
Юлія ДЕМУСЬ