Home Місто Світлини ”сонячних”дітей житомиряни могли подивитися на Михайлівській. ФОТО

Світлини \”сонячних\”дітей житомиряни могли подивитися на Михайлівській. ФОТО

Житомирська обласна громадська організація «Діти сонця» 21 березня влаштувала в "Острові розваг" дефіле за участю юних сонячних талантів, а після цього фотовиставку "Без гену зла"  на Михайлівській. 

Близько 30 робіт місцевого фотографа Олексія Лубягіна розмістили між арками кованої алеї. Оглянути її могли усі перехожі. На світлинах зафіксовані щирі і радісні моменти з життя маленьких "сонечок" у колі своїх однолітків.

На фото особливі діти готують, граються на майданчиках,ходять у бібліотеку, відвідують атракціони, обіймаються, гуляють містом, пізнають по-своєму світ. Саме таким їх щоденно бачать найрідніші, але у суспільстві досі не навчилися коректно сприймати людей із синдромом Дауна.
 
За словами організаторів,  мета заходів у Житомирі – продемонструвати талановиті здібності сонячних дітей, які трохи відрізняються від звичайних дітлахів в плані інтелекту, але своєю добротою, щирістю , безпосередністю і талантом часто перевершують їх. Крім цього, таким чином хочеться вкотре привернути увагу   до проблем людей з обмеженими  можливостями. 

Фотографії для виставки готували протягом кількох місяців у 2014 році і представляли їх у різних місцях Житомира. Цьогоріч вирішили проект показати повторно. 

Діти з синдромом Дауна нарівні із здоровими дітками вміють робити все належне їхньому віку і можуть стати повноцінними членами суспільства, маючи належну психолого-педагогічну та медичну підтримку. Водночас вони позбавлені так званого "гену зла", який в той чи іншій мірі ми набуваємо у своєму житті.

Досі невідомо, чому в здорових батьків народжуються діти із синдромом Дауна. Народження такої дитини не залежить ні від раси чи рівня освіти, ні від шкідливих звичок чи генетичних хвороб. Синдром Дауна є генетичною особливістю, це не хвороба, яку можна вилікувати. Генетична особливість людей із синдромом Дауна (діти-ДС) полягає в тому, що замість звичайних 46 хромосом вони мають у 21-й парі надлишкову третю хромосому.

Тому символічно, що 21 березня ООН визнало Всесвітнім днем людини із синдромом Дауна відповідно до номеру пари та кількості хромосом. В історії світу цей день відзначають понад 60 держав. В Україні щорічно народжується близько 420 дітей із синдромом.

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі