Фотографії для виставки готували протягом кількох місяців у 2014 році і представляли їх у різних місцях Житомира. Цьогоріч вирішили проект показати повторно.
Діти з синдромом Дауна нарівні із здоровими дітками вміють робити все належне їхньому віку і можуть стати повноцінними членами суспільства, маючи належну психолого-педагогічну та медичну підтримку. Водночас вони позбавлені так званого "гену зла", який в той чи іншій мірі ми набуваємо у своєму житті.
Досі невідомо, чому в здорових батьків народжуються діти із синдромом Дауна. Народження такої дитини не залежить ні від раси чи рівня освіти, ні від шкідливих звичок чи генетичних хвороб. Синдром Дауна є генетичною особливістю, це не хвороба, яку можна вилікувати. Генетична особливість людей із синдромом Дауна (діти-ДС) полягає в тому, що замість звичайних 46 хромосом вони мають у 21-й парі надлишкову третю хромосому.
Тому символічно, що 21 березня ООН визнало Всесвітнім днем людини із синдромом Дауна відповідно до номеру пари та кількості хромосом. В історії світу цей день відзначають понад 60 держав. В Україні щорічно народжується близько 420 дітей із синдромом.
Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі