Головна Місто Цієї зими в Україні буде епідемія чотирьох вірусів грипу

Цієї зими в Україні буде епідемія чотирьох вірусів грипу

102
0

Керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського АМН України, доктор медичних наук Алла Мироненко заявила, що цієї осені та взимку в Україні буде епідемія одразу чотирьох вірусів грипу.

Як розповіла Мироненко в інтерв’ю "Комсомольской правде в Украине", найімовірніше, в цьому році буде епідемія грипу двох різновидів типу А і В. Причому два штами з них ще ніколи не з’являлися в Україні.

"Ми чекаємо сезонного грипу типу А (Н3N2). Епідемії, викликані таким типом вірусу, – явище звичайне: більш ніж половину всіх епідемій в нашій країні викликав саме такий підтип вірусу. Але штам буде новим. Він називається А/Перт/16/2009" , – говорить експерт.

За її словами, цей штам невідомий не тільки для України, але й для інших країн Східної Європи. "А/Перт вже побував в країнах Північної Америки і у Великобританії. А ось в Європі в минулому сезоні він зустрічався вкрай рідко і до України не дійшов. Ми виділили всього один такий вірус. Тому наше населення не має до нього імунітету, а значить, люди будуть частіше хворіти", – говорить Мироненко.

Мироненко зазначила, що особливість епідемій, викликаних цим вірусом, полягає в її більшій інтенсивності. "Віруси А (Н3N2) викликають більше ускладнень, особливо у літніх людей. Причому найчастіше це ускладнення з боку органів дихання – бронхіти і пневмонії", – говорить лікар.

Однак вона наголосила й на тому, що вже почалося виробництво вакцин від сезонного грипу, і цей штам увійшов до їх складу. "Тому головна порада із захисту – треба робити щеплення", – продовжує Мироненко.

Варто зазначити і те, що вірус А (Н1N1), який викликав пандемію в 2009-2010 роках, захворюваності не спровокує. "Він може вразити не більше як 15-20% населення, – продовжує Алла Мироненко. – Крім того, ще є віруси грипу В, причому двох генетичних різновидів. Один у нас циркулював минулого року і викликав захворювання взимку. А другий у нас давно не з’являвся. Тільки минулого року він пройшовся Китаєм, але більше ніде не фіксувався. Важко сказати, який саме з них прийде в Україну. Є ймовірність, що відразу обидва, оскільки в минулі роки вони також зустрічалися разом в пропорції приблизно 50 на 50", – розповіла лікар в інтерв’ю.

Експерт також наголошує, що новий вірус групи В не небезпечніший за інших. Однак він теж може викликати захворювання з ускладненнями при неправильному лікуванні, неправильній поведінці хворого. "Якщо у людини є хронічні або супутні захворювання – це завжди ознака того, що буде ускладнено перебіг грипу", – заявила Мироненко.

Відповідаючи на запитання, які причини такої чисельності вірусів грипу, медик зазначила, що головна причина – інтенсивні міграційні процеси. "Люди активно переміщаються земною кулею, до нас приїжджають багато туристів з різних країн. Як наслідок – циркулює неоднорідна популяція вірусів, не так, як раніше: занесли один вірус в країну – і всі через нього хворіють. Тепер, оскільки міграція велика, заносить до нас різні віруси з різних регіонів, а тому і в сезон у нас одночасно циркулюють декілька типів вірусів", – підсумувала Мироненко.
 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here