Home Місто Цієї зими в Україні буде епідемія чотирьох вірусів грипу

Цієї зими в Україні буде епідемія чотирьох вірусів грипу

156

Керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського АМН України, доктор медичних наук Алла Мироненко заявила, що цієї осені та взимку в Україні буде епідемія одразу чотирьох вірусів грипу.

Як розповіла Мироненко в інтерв’ю "Комсомольской правде в Украине", найімовірніше, в цьому році буде епідемія грипу двох різновидів типу А і В. Причому два штами з них ще ніколи не з’являлися в Україні.

"Ми чекаємо сезонного грипу типу А (Н3N2). Епідемії, викликані таким типом вірусу, – явище звичайне: більш ніж половину всіх епідемій в нашій країні викликав саме такий підтип вірусу. Але штам буде новим. Він називається А/Перт/16/2009" , – говорить експерт.

За її словами, цей штам невідомий не тільки для України, але й для інших країн Східної Європи. "А/Перт вже побував в країнах Північної Америки і у Великобританії. А ось в Європі в минулому сезоні він зустрічався вкрай рідко і до України не дійшов. Ми виділили всього один такий вірус. Тому наше населення не має до нього імунітету, а значить, люди будуть частіше хворіти", – говорить Мироненко.

Мироненко зазначила, що особливість епідемій, викликаних цим вірусом, полягає в її більшій інтенсивності. "Віруси А (Н3N2) викликають більше ускладнень, особливо у літніх людей. Причому найчастіше це ускладнення з боку органів дихання – бронхіти і пневмонії", – говорить лікар.

Однак вона наголосила й на тому, що вже почалося виробництво вакцин від сезонного грипу, і цей штам увійшов до їх складу. "Тому головна порада із захисту – треба робити щеплення", – продовжує Мироненко.

Варто зазначити і те, що вірус А (Н1N1), який викликав пандемію в 2009-2010 роках, захворюваності не спровокує. "Він може вразити не більше як 15-20% населення, – продовжує Алла Мироненко. – Крім того, ще є віруси грипу В, причому двох генетичних різновидів. Один у нас циркулював минулого року і викликав захворювання взимку. А другий у нас давно не з’являвся. Тільки минулого року він пройшовся Китаєм, але більше ніде не фіксувався. Важко сказати, який саме з них прийде в Україну. Є ймовірність, що відразу обидва, оскільки в минулі роки вони також зустрічалися разом в пропорції приблизно 50 на 50", – розповіла лікар в інтерв’ю.

Експерт також наголошує, що новий вірус групи В не небезпечніший за інших. Однак він теж може викликати захворювання з ускладненнями при неправильному лікуванні, неправильній поведінці хворого. "Якщо у людини є хронічні або супутні захворювання – це завжди ознака того, що буде ускладнено перебіг грипу", – заявила Мироненко.

Відповідаючи на запитання, які причини такої чисельності вірусів грипу, медик зазначила, що головна причина – інтенсивні міграційні процеси. "Люди активно переміщаються земною кулею, до нас приїжджають багато туристів з різних країн. Як наслідок – циркулює неоднорідна популяція вірусів, не так, як раніше: занесли один вірус в країну – і всі через нього хворіють. Тепер, оскільки міграція велика, заносить до нас різні віруси з різних регіонів, а тому і в сезон у нас одночасно циркулюють декілька типів вірусів", – підсумувала Мироненко.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here