Home Місто У багатьох школах з’явиться інтернет задяки проекту ”Відкритий світ”

У багатьох школах з\’явиться інтернет задяки проекту \”Відкритий світ\”

У четвер, 5 грудня, відбулось оголошення переможців конкурсу «2000 шкіл» ІІ етапу Національного проекту «Відкритий світ».

Про це повдомляє Віталій Сівко – заступник директора Житомирського регіонального центру з інвестицій та розвитку.

 

Заявки, подані школами на конкурс розглядало авторитетне журі, до складу котрого входили представники міжнародних компаній – Microsoft, Intel, громадської організації Wikimedia та української галузевої асоціації АПІТУ. Критеріями оцінки були виконання школами умов конкурсу й документальне підтвердження поданих даних. Переваги школи отримували за доповнення заявки відео про те, чому, на думку учнів, школі варто долучитися до Національного проекту «Відкритий світ».

 «На сьогодні лише 381 школа виконала всі умови й отримала перемогу в конкурсі. Решті шкіл ми вирішили дати додатковий шанс – до 12 грудня надіслати документи, котрих бракує до повного комплекту. 19 грудня буде оголошено результати, за якими до «Відкритого світу» приєднається кожна десята школа в Україні», – коментує подію Руслан Свірський, керівник Національного проекту «Відкритий світ».

Всього на конкурс «2000 шкіл» було подано 3 168 унікальних заявок, з котрих відповідними було документально підтверджено 2 310. Значну кількість, а це 1 101 заявку, надіслали сільські школи. Крім того, учні продемонстрували своє вміння користуватися сучасними мультимедійними технологіями на конкурс було надіслано 1834 ролики.

«Конкурс був справедливим тому, що завдяки зрозумілим критеріям оцінки, відкритості для участі в конкурсі будь-якої школи, а також прозорості процедур відбору. За схожими принципами проводиться наповнення вільної енциклопедії Вікіпедія», – підкреслив Юрій Пероганич, голова журі, генеральний директор АПІТУ та член правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» підкреслює

 

Всіх заявників журі розділило на три категорії: зелену, жовту та червону.

До зеленої категорії увійшла 381 школа, що документально підтвердила свою відповідність ключовим критеріям та доповнила заявку учнівським відео. Ці школи вже зараховано до числа переможців конкурсу.

До жовтої категорії зараховано 902 шкіл, котрі задекларували відповідність ключовим критеріям, але не надіслали повного пакету документів. Цим школам буде електронною поштою повідомлено, яких документів бракує у їхньому переліку й надана можливість протягом тижня, до 12 грудня їх надіслати.

До червоної категорії потрапили решта шкіл, що заповнили заявку на сайті Національного проекту, але не надіслали жодних документів, крім коду-підтвердження. Ця категорія, на рівні з жовтою, отримає тиждень часу для того, щоби зібрати й надіслати пакет документів.

Перелік шкіл, що стали учасниками опубліковано на сайті Національного проекту «Відкритий світ» – www.educom.ua. Цей перелік 19 грудня буде доповнено тими учасниками жовтої та червоної категорій, що вчасно надіслали максимально повний пакет документів.

Найбільшу кількість заявок на участь у конкурсі подали школи Київщини, Дніпропетровщини, Донеччини, Львівщини та Запорізької області.

Нагадаємо, 17 жовтня Нацпроект «Відкритий світ» оголосив конкурс, за результатами якого до кінця 2013 року 2 000 шкіл стануть учасниками проекту й отримають сучасне навчальне обладнання та доступ до єдиного освітнього порталу. Всі інші школи України Національний проект охопить до завершення 2015 року.

Довідка:

«Відкритий світ» –це проект, який створює єдиний навчально-інформаційний online простір для учнів, вчителів та батьків зі всієї України за допомогою запуску освітнього порталу. Кожен учасник матиме постійний та швидкий доступ до нього.

Організацію і координацію впровадження національного проекту «Відкритий світ» в Житомирській області здійснює Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту України.

 Серед загальноосвітніх шкіл Житомирської області 15 закладів освіти вже стали переможцями конкурсного відбору і ще 17 мають можливість додати необхідні документи, яких не вистачає.