Home Місто У Баранівському лісництві вирощують декілька видів сосни на одному дереві

У Баранівському лісництві вирощують декілька видів сосни на одному дереві

182

Побачити на яблуні кілька сортів – рідкість але не дивина, а от декілька видів сосни на одному дереві – про таке мало хто чув. Аби це побачити, їхати далеко не доведеться, повідомляє радіостанція "Житомирська хвиля".

Такі творчі експерименти практикують у Баранівському лісництві Баранівського держлісгоспу.

"Нам привезли з Владивостока живчики сосни сибірської, я їх щепив на звичайній сосні, дворічних сіянцях. Вдало щеплення пройшли, малий процент відпаду був", – розповів художник-оформлювач  лісгоспу Юрій Куцан, який є і натхненником, і виконавцем подібних ідей.

Невеличка плантація щеплених сосен закладена в межах розсадника, який сам є окрасою лісництва. Десятки видів декоративних рослин в ці дні буяють всіма можливими осінніми барвами. Серед дерев та кущів є й екзотичні. Хоча Юрій Куцан переконаний, що майже будь-яку звичну рослину можна преобразити:

"Бачив, як в Таїланді, наприклад, вирощується дерево ярусно. І у мене є задум на туї звичайній, це туя західна, щепити кулясту форму. А у нас є куляста форма – зелена туя і є золотиста. Я хочу щепити ярусами, щоб як на паличці такі кульки були. Такий ось задум".

"Декоративні форми, кулясті, плакучі, вони урізноманітнюють дизайн саду, – каже майстер. – Шкода, що на реалізацію всіх задумів бракує часу і ресурсів". Проте, мрія залишається:

"Створити сад своєї мрії, подібний тим садам, які є у Версалі, наприклад. Маленький такий Версаль у Баранівці".

Можливо, за кілька років ця мрія стане реальністю, і в Баранівці з’явиться свій маленький версальський парк.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here