У Гідропарку планують зрізати 64 аварійні дерева

464

У Гідропарку планують видалити 64 аварійні дерева – сухостій. Вони висохли через дію шкідників-паразитів, таких як верхівковий короїд, а також вплив рекреаційного навантаження та хвороб. 

«Було обстежено територію гідропарку на наявність аварійних, сухостійних та фаутних дерев. Обстежувалися території, які прилягають до алей, де є масовий прохід людей і де відпочиває багато людей з дітками та люди похилого віку. Проведено обстеження зелених насаджень, які можуть нести можливу загрозу відпочивальникам та жителям міста. На підставі обстеження було вибраковано 64 дерева. Це всі сухостійні дерева, якісь нахилені чи зламані. Іншими словами тільки сухостій був вибракований. Жодного здорового зеленого дерева до акта не включено», – розповіла Поліна Червінська, начальниця відділу екології та природних ресурсів ЖМР.

Ландшафтний архітектор  Федір Марков розповідає, що необхідно видаляти не лише сухостої, а також ті дерева, які у майбутньому можуть стати потенційно небезпечними для людини. Серед них можуть бути й здорові дерева, але з нахилом, який з часом може створити певний ризик для безпеки. Він також додає, що для більш глибокого аналізу стану дерев у Гідропарку та подальшого розвитку зелених насаджень у цій зоні необхідна їх інвентаризація. Кожне дерево повинно бути на обліку та мати відповідні показники, але наразі такого обліку ще не здійснюється.

«Я би зрізав більше дерев. Ми зараз обговорюємо лише сухостій. Є кілька дерев, які залишаються зеленими, але вже нахилені біля дитячого майданчика. Тобто їх слід видаляти негайно. Бачимо можливість майбутнього пошкодження від вітру чи інших факторів. Це дерево може навіть загрожувати життю людини. Особливо на іншій частині Гідропарку, де догляду було мало. Там вже спостерігаємо заміну насаджень: сосна, дуб вже виходять як основні паркоутворювальні породи, і залишається робінія псевдоакація, клен американський, червоний дуб. Ці насадження є інвазивними, вони витісняють наші природні види. Тому їх ще на етапі підтросту потрібно зрізувати, доглядати за ними, чистити від тої захаращеності яка там є . Для цього потрібна інвентаризація. Також необхідно проводити регулярний облік та забезпечувати спеціалістами для догляду за насадженнями. Підсадка нових насаджень потребує обгрунтованого проекту, а не просто посадки кількох дерев. На жаль, наразі, те, що я знаю, інвентаризації гідропарку немає. Поки що проводиться обстеження дерев на санітарний стан. Коли кожне дерево матиме номер, координати та відповідні показники, тоді можна буде зробити оцінку, чи задовільний стан насаджень», – прокоментував Федір Марков, доцент Поліського університету, ландшафтний архітектор.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here