Home Цікаво Корисне і безпечне дозвілля: у Житомирі вже рік працює клуб настільних ігор....

Корисне і безпечне дозвілля: у Житомирі вже рік працює клуб настільних ігор. ФОТО

658

У травні минулого року в центрі Житомира відкрився клуб настільних ігор «BITL» – простір, куди можуть завітати усі охочі і відкрити для себе світ настільних ігор або ж прокачати свої навики у колі однодумців.

Ідея його створення, кажуть представники «BITL», виникла ще задовго до початку повномасштабної війни, адже у місті вже існувало ком’юніті, учасники якого здебільшого збиралися пограти вдома чи у  різних закладах. У свою чергу ці люди консультували і всіляко підтримували у подальшому реалізацію задуму із облаштуванням спеціалізованого клубу.

Щоправда, тривалий час все залишалося на «паузі» через складність формату і нерозуміння того, на скільки ця послуга  може бути затребуваною серед житомирян та мати самоокупність.

Після 24 лютого ситуація кардинально змінилася. Між постійними повітряними тривогами, загрозами ракетних обстрілів та читанням новин, потрібно було знаходити час і можливість для того, аби хоч якось відволіктися від цього. Для багатьох порятунком стали саме настільні ігри. Перші зустрічі «BITL» задля дотримання заходів безпеки організовували у підвальному приміщенні комп’ютерного клубу на Бердичівській, 39. Один з їх ініціаторів, а за сумісництвом і директор клубу настільних ігор, наразі стоїть на захисті країни у лавах ЗСУ.

«Ми почали кілька разів на тиждень безкоштовно запрошувати і збирати людей, проводили ігри та пригощали смачненьким. Це були охочі провести час з користю і трохи відволіктися від того, що відбувалося за вікном. Весь колектив на той момент працював на волонтерській основі, – пригадує керуючий закладом Олексій. – З часом попит зріс на стільки, що ми вийшли на повноцінний графік роботи і сьогодні знайти нас можна все   у тому  ж підвалі на Бердичівській, в будні з 12 до 21 години, а на вихідні – з 11 до 22. Про усі заходи, новинки, а також цікавою тематичною інформацією ділимося на сторінці «BITL»  в мережі Інстаграм, а також є окрема Телеграм-спільнота (соціальний хаб), де спілкуємося, дискутуємо і домовляємося про ігри. Загалом, представляємо собою середовище, де збираються абсолютні різні люди, у яких щонайменше один спільний інтерес – настільні ігри. Пропонуємо відвідувачам велику бібліотеку настільних ігор вітчизняного та іноземного виробництва, починаючи від простих, сімейних чи дитячих,   закінчуючи великими комплексними стратегіями, в освоєнні яких новачку буде не просто,  та в цьому і полягає одне із основних наших завдань –  допомогти, підказати  і розповісти усе, що цікавить тих, хто хоче стати частиною клубу настільних ігор в Житомирі. Також проводимо різного роду рольові настільні ігри,  де  кожен має змогу створити власного, неповторного персонажа та разом з компанією у супроводі нашого майстра відправитися у захопливу пригоду. У перервах між іграми,  можна скуштувати гарячі чи прохолодні напої або щось смачненьке. Завжди раді новим зустрічам і пропозиціям, відкриті до співпраці із громадськими організаціями, молодіжними осередками для впровадження спільних проєктів».

Вартість одноразового відвідування «BITL» – 100 гривень за увесь день. Для тих, хто бажає стати постійним членом  цього клубу настільних  ігор, передбачена можливість придбати абонемент із пільгами для учнів і студентів.  Крім цього, щосереди проходять безоплатні ігротеки для відвідувачів молодіжного центру Житомирщини  #kreativ_space.

Зважаючи на ситуацію в країні, у клубі настільних ігор не будують масштабних планів, але працюють над тим, аби збільшити простір, відкрити магазин, де можна буде придбати настільні ігри, краски, мініатюри, терейни та інші аксесуари для настільного дозвілля.

 Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here