Home Місто У Михайлівському соборі спростували інформацію з брошур, які поширюють у храмах УПЦ...

У Михайлівському соборі спростували інформацію з брошур, які поширюють у храмах УПЦ МП

184

Про стан справ у Житомирській єпархії УПЦ Київського Патріархату 22 лютого говорили в Свято-Михайлівському кафедральному соборі.

Настоятель храму о.Богдан Бойко відзначив, що наразі існують певні сили, які розпалили війну на Сході країни і намагаються розпалити міжконфесійну ворожнечу всередині країни.
 
«Українців звинувачують у тому, що вони українці. Запевняють, що на нас не нападав наш сусід і немає ніякої агресії з боку Росії, а ті події на Сході – це громадянська війна, – зауважив під час зустрічі о.Богдан. – Нам нав’язують, що ми маємо бути з кимось, служити іншому народові. Не маємо права на власну – Помісну церкву. Це все дуже непокоїть, адже Українська Православна Церква Київського Патріархату проти будь-яких конфліктів і за мирне врегулювання тієї ситуації, що склалася, ми готові до діалогу, але проти нас використовують брудні технології. Наша прихожанка місяць тому показала мені ось таку брошуру. Взяла її у Хресто-Воздвиженському храмі в Житомирі, пояснюючи, що їх там багато. Ви почитайте, що там пишуть, які звинувачення адресують УПЦ КП. Ми думали, що це все припинеться, але брошури продовжують розповсюджувати по місту та Житомирській області, тому й зібрали цю прес-конференцію, аби висловити свою позицію».

У брошурах та листівках, які продемонстрував о.Богдан Бойко, розповідаються так звані «дійсні факти про недійсну «церкву», якою на думку авторів видання є УПЦ КП та Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет. Брошури ілюструють світлинами із Майдану в період Революції Гідності, де разом з активістами на барикадах стоять священики, а також фотографіями з прощань із загиблими у зоні АТО укранськими бійцями.

Представники «Ліги захисників православ’я», які підготували ці брошури, запевняють, що Київський Патріархат позбавлений Благодаті, а Філарет хоче крові українців, бо «відвідавши США він просив зброю для України». Натомість предстоятеля УПЦ МП Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія називають «справжнім християнським архіпастирем» і «Божим миротворцем», який не боїться казати правду про війну.
 
Окремо у брошурах йдеться і про так зване захоплення храмів УПЦ МП. Детальніше про це присутнім на зустрічі розповівсекретар Житомирської єпархії та голова відділу соціальної служби, ігумен Ієремія (Шекель).
 
За його словами, з понад 650 парафій УПЦ МП, які є в Житомирській області, за останні 10 років до Київського Патріархату перейшло лише дві. З Київського до Московського Патріархату – одна парафія, і ще дві – до Автокефальної церкви.   При цьому, у Київського Патріархату при переході громад не виникало жодних конфліктів. Священослужителі УПЦ МП навмисно спекулюють на цій темі і при кожній можливості наголошують, що їхні храми відбирають насильно, демонструючи відео силових протистоянь за участю громад та «православних паломників у спортивних костюмах».
 
Прикладом цього є ситуація у Новоград-Волинському районі, де в одному із сіл люди власним коштом за 20 років побудували храм, а по завершенню робіт зібрали підписи та провели схід села, де вирішили, що церква буде Київського Патріархату. Аби завчасно не допустити сутичок, селяни спочатку зустрілися із священиками УПЦ МП, а от наступну зустріч із священиком УПЦ КП   їм  хотіли зірвати священики УПЦ МП.
 
Новоград-Волинський благочинний митрофорний протоієрей Геннадій Пограничний каже, що в село приїздили 20 священиків УПЦ МП, які намагалися переманити людей на свій бік.
 
«Там було зібрано більше 400 підписів за УПЦ КП. Зараз конфлікту нема, бо люди віднеслися до цього питання дуже відповідально, але саме представники УПЦ МП  спробували завадити їм,  створили навколо цього негативний ажіотаж, запросили журналістів, – говорить о.Пограничний. – В селі Колодянка є ось цей новий храм і ще стара церква, де службу проводить УПЦ МП. Туди ходить до десяти людей, а у новий – 50-60, а то й 100. Зараз у нас в районі така тенденція, що УПЦ МП масово почали приватизувати землю під церквами на одну особу, а не громаду і всіляко «обробляти» людей».
 
«Ось ці всі події створюють непорозуміння, ворожнечу у справах церковних, і справах державних, – додає ігумен Ієремія. – Під час нещодавнього круглого столу в Житомирській ОДА, куди були запрошені представники різних конфесій,  озвучили ряд актуальних питань. Говорили безпосередньо про міжконфесійні конфлікти і роль держави у їх вирішенні. Була пропозиція окремо зібратися по завершенню заходу УПЦ МП та УПЦ КП обговорити ту ситуацію, що  виникла, щоб знайти компроміс, досягнути примирення і не бунтувати людей. Конструктивних результатів ці розмови поки не дали, але добре, що сторони пішли на контакт. Ми за мир, за примирення і щоб була злагода. Нас звинувачують, просять покаятися, бо ми не такі, які в УПЦ МП. Кажуть, що захоплюємо парафії, але люди добровільно і щиро хочуть щоб була у них Українська Церква. В облдержадміністрації ми показали брошури і ніхто із УПЦ МП не заперечив свою причетність до цих текстів. Брошури не закликають до примирення, а навпаки. Будь-який діалог краще, ніж такі листівки».

Настоятель Михайлівського собору о.Богдан також поділився, що нині в області зареєстровано 235 парафій УПЦ КП, з яких діють лише 120. УПЦ МП має близько 650 парафій  і при цьому розповідає всім про тиск із строни УПЦ КП, захоплення нею храмів, що сьогодні знущаються над вірними УПЦ МП. 
 
«То де ж тут знущання, приниження і які, – веде далі о.Богдан. – Ми нікого не звинувачуємо, бо не спіймали, але маємо факт. В УПЦ МП не відхрещуються від цих брошур. Поки що ми провели прес-конференцію, аби розяснити громадськості та ЗМІ цю ситуацію, але також звертатимемось до правоохоронних органів. Спеціально підготували звернення до прихожан, аби спростувати інформацію наведену у брошурах і закликати всіх до єднання».
 
Присутній на зустрічі завідувач сектору у справах релігій та національностей Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Пивоварський також вважає, що шлях насильства веде в нікуди, а от просвітительська робота – шлях до Помісної церкви. Також він акцентував увагу на тому, що церков УПЦ МП на Житомирщині в рази більше ніж церков УПЦ КП.
 
Юлія ДЕМУСЬ


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here