Home Місто У селі Лідівка на Малинщині живе одна людина

У селі Лідівка на Малинщині живе одна людина

134

У колись квітучому і багатолюдному селі Лідівці, що у Малинському районі, мешкає незвичайна жінка Ганна Орехівська — одна в своєму будинку, одна на своїй вулиці, і одна в своєму селі.

Про це пише газета «Житомирщина».

Чужинців єдина мешканка села побачила відразу, але не поспішала виходити із подвір’я. Це й не дивно: хто ж знає, кого може принести у ці забуті місця.

Ганна Орехівська — людина дуже скромна, обережна, тому важко зав’язати з нею розмову одразу, з перших хвилин знайомства. Але це — всього лише захисна реакція. Коли вона переконується, що людина з добром прийшла, відразу змінюється, й очі, які щойно оцінювали тебе, стають ласкавими, добрими.

Ганна Іллівна давно пристосувалася до життя на самоті. Жартує, що самотність теж має привабливі сторони — ні з ким не посваришся.

За її словами, Лідівку й раніше назвати великим селом можна було тільки «з натяжкою». Найбільша кількість жителів, які тут проживали, — це близько 100 осіб. Та й це було ще у 70-­ті роки.

Колись у селі вирувало життя: були початкова школа, магазин та ферма. Усі вулиці рясніли будинками.

«Квітучі сади, вибілені хати, пофарбовані паркани… На величезних луках, що нині заростають лісом, паслися стада корів, заготовлялося сіно, завжди були потрібні робочі руки», — згадує бабця.

Але незабаром благополуччя закінчилося і почалася справжня розруха. Ферма не пережила перебудови і канула в небуття, а разом з нею роз’їхалася­-розбіглася у пошуках кращої долі молодь.

«Коли виїхала молодь і один за одним вимерли сусіди — Лідівка наша закінчилася, — каже Ганна Орехівська. — Оце лишилася я і ще одна жінка — в сусідній Слобідці».

Ганна Іллівна добре пам’ятає кожного жителя рідного села.

Чекати конкретної допомоги від держави не доводилося, радіє, що діти, які живуть у Києві, не залишають її — щотижня навідуються. Як не намагалися вони забрати матір у цивілізовану столицю, не вийшло — тільки тут, у рідній оселі, вона вирішила доживати свого віку.

Переживає, що розкрадуть її хату — залишиться без вікон та дверей.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here