Home Місто У школі, що в Слободі-Селець під Житомиром, в чотирьох класах вчиться 11...

У школі, що в Слободі-Селець під Житомиром, в чотирьох класах вчиться 11 учнів

192

Село  Слобода-Селець, що відноситься до Станишівської сільради, розташоване впритул до міста Житомира і межує з заводом силікатних виробів.

Про це пише газета «Сільське життя».

Будинки туляться близько один від одного, вулиці вузькі і лише центральна заасфальтована. Це пояснюється тим, що село «затиснуте» з усіх боків: річкою Тетерев, піщаним кар’єром, об’їзною дорогою, лісом. Тут всього чотири вулиці (Молодіжна, Свідерської, Заводська, Лісова) і лише один провулок – Солов’їний.

На них проживає вісім сотень мешканців – у двоє меншій по кількості дворів.

У літописах Слобода-Селець вперше згадується у 1683 році. Нині у ньому центром життя, осередком освіти та культури залишається 100-літній будинок, де зараз розміщуються початкова школа та бібліотека.

Минулого року Слобода-Селецька школа відсвяткувала своє 100-річчя. Це засвідчують грамоти та подяки від Прем’єр-міністра М. Азарова, районної та сільської ради.

Звичайно тут є і проблеми. Головна з них – це мала кількість дітей – зараз у чотирьох класах навчається 11 учнів,  бо основна кількість населення села працює в місті, тому туди й відвозять дітей в дитячі заклади та потім і школу. Щоб боротися з цією проблемою, освітяни пропонують відкрити при школі дитячий садочок, тоді діти будуть залишатись в селі і в школі. Місцеві освітяни ще планують ще провести водопровід і каналізацію.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here