Відповідне рішення про організацію та проведення закритого всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращу пропозицію щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території було прийняте 21 лютого під час засідання виконавчого комітету. Про це інформують на сайті міськради.
Мета конкурсу – визначення кращих пропозицій щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 24 (надалі – «Конкурс»).
«У нашому місті вже впродовж двох років діє Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, які працюють в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Однією із пропозицій, яку вони нам надали, це втілити у нашому місті демонстраційний проект. У вересні 2017 року відбулось голосування серед житомирян за один із запропонованих проектів і саме проект щодо Водонапірної вежі був обраний житомирянами та буде втілений в життя», – зазначив директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.
Перед учасниками Конкурсу ставиться завдання створити організацію комфортного громадського простору в будівлі Водонапірної вежі та в межах прилеглої території за принципами сталого розвитку, який стане взірцем для подальшого впровадження цього проекту в містобудівну практику м. Житомира. Проект буде використовуватися в якості моделі для інших міст України для розробки змістовних та методологічних підходів – від впровадження проектів до їх реалізації, а також розробки відповідних адміністративних та громадських процесів.
Читайте також: У Житомирі «Водонапірна вежа» перемогла у голосуванні за вибір демонстраційного проекту
Під час проектування потрібно:
– вирішити питання містобудівного розвитку ансамблю Водонапірної вежі як сучасного і комфортного громадського простору;
– врахувати містобудівне, культурне, історичне, громадське значення Водонапірної вежі для міста Житомира;
– відобразити першочергове призначення цього об’єкту – «Водонапірна вежа», а також елементи сучасних інтерактивних технологій;
– не передбачати об’єктів капітального будівництва в межах території пам’ятки та зберегти безпосереднє традиційне оточення навколо будівлі Водонапірної вежі;
– розробити пропозиції з благоустрою прилеглої території, що нададуть змогу розкрити суспільний та туристичний потенціал Об’єкту з використанням елементів ландшафтного дизайну, малих архітектурних форм (вуличні меблі, елементи освітлення тощо).
До участі у Конкурсі допускаються сертифіковані архітектори, авторські колективи, архітектурні бюро, що мають відповідний професійний досвід.
Після попередньої експертизи та відбору конкурсних проектів буде проведено он-лайн голосування серед житомирян.