Home Місто У Житомирі придбають два електробуси довжиною 8 і 10 метрів

У Житомирі придбають два електробуси довжиною 8 і 10 метрів

98

У Житомирі оголосили тендер на придбання двох електробусів. Про це під час брифінгу 31 травня повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, довжина електробусів – 8 і 10 метрів відповідно. Такий транспорт придбають, аби протестувати в умовах Житомира та подивитися, на роботу електробусів у зимовий період. У міському бюджеті на закупку електробусів  та зарядних пристроїв до них передбачили 10 мільйонів гривень.

Читайте також: У Житомирі пенсіонери та пільговики їздитимуть в маршрутках безкоштовно, а школярі – по 2 грн протягом року

Разом з тим, паралельно оголосили тендер на придбання низькополих автобусів. Планується, що до кінця року таких автобусів, які у подальшому викристовуватимуться як комунальний транспорт, зможуть купити 40. Ці автобуси обслуговуватимуть уже наявні в місті маршрути, які не охоплює транспорт ТТУ, оскільки нині багато автоперевізників працюють за тимчасовими договорами.

Читайте також: У Житомирі на закупівлю низькополих автобусів планують витратити 62 млн грн
 

Про характеристики електробусів розповів заступник міського голови Дмитро Ткачук, зауваживши, що без підзарядки вони можуть долати відстань до 200  км. Крім цього, по місту – на кінцевих зупинках тролейбусів, встановлять зарядні станції для електробусів.

Електробуси працюватимуть на міських маршрутах у тестовому режимі. Перевозити пасажирів вони будуть на безоплатній основі.

«Перші електробуси будуть працювати у тестовому режимі. Ми випробуємо їх у міських умовах. Протестуємо їх на підйомах Житомирських мостів та у зимовий період. Для того, щоб їх максимально навантажити, проїзд у електробусах буде безкоштовний», – каже Сергій Сухомлин.

Заряджатися електробуси будуть вночі. Щоб максимально зарядити батарею потрібно близько трьох годин.

Нагадаємо, що з 1 червня у Житомирі підвищується вартість проїзду в маршрутках для платних пасажирів до 5 грн, а от усі пільгові категорії їздитимуть безкоштвоно та без обмежень.

Віта ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here