У Житомирі в районі провулку Річковий (Корбутівка) планують побудувати католицьку школу з міні-зоопарком, міні-садом та теплицями.

ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Андрія Шептицького буде розрахована на 576 учнів.

Нині ж житомирян запрошують на громадські слухання проєкту містобудівної документації, які відбудуться 27 березня 2023 о 15 год. 00 хв. в прес-центрі Житомирської міської ради (м. Житомир, майдан імені С.П.Корольова, 4/2).

У проєкті закладу – школа з динамічною поверховістю – 1-4 поверхи:

  • 1 поверх – каплиця, їдальня, спортивний зал та ораторій;
  • 2 поверх – класи;
  • 3 поверх – класи, конференц-зал;
  • 4 поверх – квартири для салезіанської громади, кімнати для груп.

У школі також буде функціонувати міська музична школа (на 2-му та 3-му поверсі).

Крім навчального корпусу, навчальна зона включає допоміжні споруди, ігрові та спортивні майданчики, майданчики для шкільних занять та для дітей молодших класів. Також передбачені майданчик на терасі, обідня та видова тераси. Крім того, планується створення міні-зоопарку, теплиць та міні-саду.

Фізкультурно-спортивна зона: спортивний майданчик (з спорт майданчиком для групових занять з баскетболу, волейболу, футболу розміром 40х25 м, зонами для легкоатлетичних і гімнастичних занять, біговою доріжкою, тощо), деревно-мотузковий парк.

Зони відпочинку плануються біля навчального корпусу та нижче за рельєфом біля спортивного ядра.

На території закладу – парковки (гостьова та для персоналу), велопарковка.

Школа розраховується на формування класів за 12-річною навчальною програмою на 2 паралелі класів в одну зміну. В одному класі 24 учня. Таким чином, кількість учнів – 576, у тому числі:

  • молодшої школи (1-4 класи): 4х2х24=192 учні;
  • середньої школи (5-9 класи): 5х2х24=240 учнів;
  • старшої школи (10-12 класи): 3х2х24=144 учні.

Кількість викладачів і обслуговуючого персоналу попередньо прийнято – 50 осіб.

“Зважаючи на перспективу нового будівництва школи зрозуміло, що земельної ділянки площею 0.7835 га з кадастровим номером 1810136300:11:015:0077 в існуючих межах вкрай недостатньо.

Для розміщення загальноосвітньої школи пропонується провести додаткове виділення земельної ділянки орієнтовною площею 1,0 га із земель міської комунальної власності з аналогічним цільовим призначенням”, – йдеться в детальному плані.

Зокрема, будівлю школи планують розмістити на верхній частині земельної ділянки. На нижній – фізкультурно-оздоровчі зони та зони відпочинку.

Основні засади майбутньої школи – християнський світогляд, екологічна свідомість, цілісна особистість, приватне благо, розвиток талантів, відкритість до світу, інноваційні освітні методики, превентивна педагогіка, міжнародна співпраця, іноземні мови, підтримки української культури.

Зазначається, що школа в тому числі буде спрямована на плекання християнських лідерів, які покликані служити хороших прикладом; розширення світогляду та освітніх можливостей учнів завдяки міжнародному партнерству з католицькими школами Європи.

“Передбачається, що школа буде визнана на міжнародному та національному рівні, як католицька загально-освітня установа, що забезпечує академічну якість та формує цілісну особистість на інтелектуальному, соціальному, духовному, культурному та міжконфесійному рівнях; виховуватиме лідерів майбутнього за допомогою превентивної виховної системи що базується на трьох складових: розумові, релігії та любові”, – йдеться в описі.

Також розробники зазначають, що школа співпрацюватиме з Католицькими школами Європи через комітет католицької освіти Європи (СЕЕС) на предмет культурного на лінгвістичного взаємообміну, Українськими школами зарубіжжя, підтримуючи український освітній компонент у цих школах.

Проектом детального плану вирішується питання довідведення території загальною площею 1.0 га з метою забезпечення розміщення всіх структурних елементів закладу освіти з урахуванням діючих нормативів.

Термін реалізації детального плану території 3-7 років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here