До 1 вересня 2022 року в Житомирі за адресою вул. Ольжича, 14 планують створити міжкультурний простір «Olzhych Space».

На це спрямують близько 6,7 млн грн, – оголошення про будівельні роботи на таку суму розмістило УКБ міської ради. Тендер запланований на 6 грудня.

З ініціативою створення такого простору виступила громадська діячка Олена Галагуза. До пропозиції долучився Музей космонавтики. У липні цього року на 114-річчі від народження Ольжича презентували ескіз.

Детальніше про проєкт та його реалізацію «Першому житомирському» розповіла директорка Музею космонавтики імені С. П. Корольова Ірина Дячук.

– Де розміщуватиметься «Olzhych Space»?

Будиночок, де він народився, який дуже довгий час стояв на розі вулиць Ольжича і Перемоги, фактично був знищений. І там довгий час просто був пустир. Там невелика територія, бо поруч приватний сектор. Але все ж є місце, де можна було б зробити простір в пам’ять про нашого земляка.

– Хто був ініціатором створення цього простору?

Ініціатором була громадська діячка, журналістка Олена Галагуза. Вона не тільки знайшла цікаві факти про життя Ольжича, а і звернулася до музейників, до діячів культури в Житомирі, з ідеєю створити простір на території його колишнього будинку.

– Чому саме Музей космонавтики підтримав цю пропозицію?

Якось під час виступу у нас (в Музеї космонавтики – авт.) на певному заході Олена розповіла цікавий факт: син Ольжича, як виявилося, працював у NASA. І тоді вона звернулася до нас з пропозицією підтримати цю ідею. Так як бажаючих підтримати створення такого простору – не було, ми взяли це на себе, і почали обговорювати, що саме там можна буде зробити.

– Яка сума потрібна на таке будівництво?

Обласна рада підтримала ініціативу створення такого простору, і виділила 500 тис. грн на розробку проєкту. Але з самого початку я пропонувала реалізувати цей проєкт спільно з міською радою, бо навантаження на бюджет – величезне. Зараз вартість проєкту 5-6 мільйонів. Наразі проєкт прораховано, він пройшов експертизу. Відповідно, коли будуть кошти, тоді одразу можна буде розпочати і будівництво.

– Як виглядатиме «Olzhych Space»?

Площа там невелика, тому одразу виникла ідея створення МАФу. Це не буде класичний музей, бо він базується на автентичній колекції, а стільки артефактів по Ольжичу за цей час ми не зберемо. Тому наша пропозиція – зробити відкритий простір. У нас уже є ескіз будівлі, його підтримали. Там буде як і частина життя Ольжича збережена, так і місце, де могли б збиратися житомиряни, історики, культурологи, політологи, краєзнавці тощо.

Нагадаємо, ТОП-5 унікальних експонатів музею «Ремісничий двір». ВІДЕО.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here