У Житомирі вода з автоматів по якості, як вода із крану, – висновок Центру контролю хвороб МОЗ

670

Перший житомирський здав на лабораторні дослідження проби води з крану та з автомату з водою. За висновками Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, обидва зразки мають майже однакові результати досліджень за типовими показниками – залізо, загальна жорсткість, марганець, ступінь кислотності.

Висновок Центру – вода з крану і вода з автомату є питною та відповідає ДсанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною” за визначеними показниками.

Воду з автоматів у нас брати відмовилися. Тому, щоб все ж провести дослідження, ми у зразку з автомату вказали, що це вода зі свердловини.

Зокрема, в одну чисту пляшку ми набрали воду з крану, в іншу – з автомату. Також воду з крану ми здали на мікробіологічні показники. Для цього отримали спеціальну тару. Перед заповненням пляшки водою провели обов’язкову дезінфекцію крану спиртом та спускали воду упродовж 5 хвилин. Воду доставити до центру потрібно за 2-3 години. 

“До нас кожен громадянин, кожна установа, організація, підприємство може звернутися з заявою на проведення дослідження води на основі платних послуг. Ми проводимо дослідження на санітарно-хімічні, мікробіологічні, радіологічні, паразитологічні показники. Тобто кожен може замовити те, що його саме цікавить. Якщо на санітарно-хімічні показники,  достатньо буде звичайна чиста поліетиленова пляшка об’ємом у півтора літра води. Якщо на біологічні показники, ми даємо свій стерильний посуд. Щоб правильно відібрати воду, потрібно спочатку обпалити водопровідний кран, за можливості. Якщо ні – протерти спиртом кран, потім воду спустити протягом п’яти хвилин залежності від того, як часто ви користуєтесь цією водою. Набираєте в пляшку воду та доставляєте її вертикально упродовж 2-3 годин”, – розповідає Святослав Ковтун, завідувач відділу Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Відповідно до документів, які ми отримали через тиждень, вода з крану та автомату виявилися майже однаковими. 

Вода з крану: 

  • залізо – 0,01 (норма до 10);
  • загальна жорсткість – 4,0 (норма до 10);
  • марганець – 0,04 (норма до 0,5);
  • ступінь кислотності (pH) – 7,03 (норма 6,5 – 8,5).

Санітарно-бактеріологічне дослідження не виявило ніяких патогенних бактерій.

Вода з автомату:

  • залізо – 0,01 (норма до 10);
  • загальна жорсткість – 4,8 (норма до 10);
  • марганець — 0,005 (норма до 0,5);
  • ступінь кислотності (pH) – 7,34 (норма 6,5 – 8,5).

Висновок лікаря: Зразки води, що досліджені, відповідають вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною” за визначеними показниками. 

Чи довіряти аналізам центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України і пити воду з крану або ж купувати воду з автоматів – вибір залишається за вами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here