Home Місто У житомирській кавʼярні живе кішка Бао: має власний будиночок та місце для...

У житомирській кавʼярні живе кішка Бао: має власний будиночок та місце для сну. ФОТО

2058
0

«Бао любить всіх, а всі люблять Бао», – це історія про руду кішку, яка після смерті власника опинилася на вулиці, а через деякий час стала частиною колективу співробітників кав’ярні «Baobab», отримала власний куточок, догляд, тепло і турботу.

Заклад наприкінці літа минулого року відкрило подружжя житомирян  Юрій та Анна. Їх основна мета – створити кавʼярню з сімейною атмосферою, а що ж за родина без котика? Напевно так собі подумала кішка, яка навідувалася до продуктового та косметичного магазинів по сусідству, а врешті обрала для себе новий дім  – «Baobab».

Тривалий час без вихідних тут працювали безпосередньо власники. Саме вони й перші звернули увагу на кішку, що гуляла поряд. Дізналися її історію: власник помер, тваринку підгодовував інший дідусь із будинку, але руденька постійно шукала прихисток, вимагала уваги інших.  

«Біля будинку була коробка, в якій сусід лишав киці їсти, але ми теж почали її потроху підгодовувати. Тоді він заходив до нас, питав як справи і наголошував, що вона не голодна. На той час ми придбали їй спеціальний ошийник із нашим логотипом і номером телефону – вже почали звикати до кішки, полюбили і непокоїлися, щоб ніхто не вкрав, – ділиться Анна Безпалюк. – Це ще була літня пора, киця гуляла по вулиці, але в заклад заходити боялася, тому їжу виносили їй на двір. Так сталося, що і цього дідуся, який нею опікувався, теж не стало, тому ми остаточно перебрали усі обов’язки по догляду на себе. Коли почалися перші морози, зважаючи на гарну поведінку і спокійний характер вдень, кілька разів лишали на ніч кішку всередині кав’ярні: думали, що спатиме. Але це була погана ідея – вона погризла упаковки з молоком, наробила шкоди. Буквально перед відкриттям все це прибирали разом з чоловіком. Було весело, але урок засвоїли, тож зрозуміли, що треба їй облаштувати свою оселю. Ще до того, як зробили окремий будиночок перед входом, вона всеодно ночувала поряд з  кавʼярнею – на ялинці. Зістрибувала з неї і бігла стежкою, що веде до дверей, нам на зустріч щоранку. Зараз вона так само зустрічає наших співробітників – вночі відпочиває у своїй хатині, а зранку вже сидить на ґанку, може гратися з іншими котиками.  Я побачила, що для денного сну киця обирає одне з підвіконь закладу, тому купила їй подушку, а далі  – класні миски для води і корму, розчіску чесати шерсть, вітаміни, препарати від паразитів. Піклуємося про неї дуже, любимо. Напевно забрали б її до себе додому,  та там вже є одна кицюня, тому зійшлися на тому, що ця кішка сама обрала нас і її місце кавʼярня «Baobab». Вона вільна, ходить по дворі, гуляє, їсти і спати приходить до нас. Часом працює разом з дівчатами, долучається до генерального прибирання».

Імені кішки, каже Анна, ніхто достеменно не знав. Одна бабуся, що теж годувала її, кликала Мурка, чоловік Юрій – руденька, але поступово почали звати Бао – як скорочена назва закладу. До речі, Б.А.О. – це ініціали власниці. Власна кавʼярня – її давня мрія, до якої довго йшли, тому чоловік вигадав саме такий початок закласти у назві. 

Врешті назвали «Baobab» – це символ Африки, а Ефіопія, держава на сході Африки, – країна походження кави. Крім цього, «Baobab» – назва дерева, що є символом росту, розквіту, життя і сім`ї. У цій кав`ярня в центрі міста завжди панує атмосфера затишку й дружелюбності. Особлива риса – сімейні цінності, а філософія бренду базується на турботі про кожного відвідувача, відкритості до гостей – поціновувачів кави і вишуканих десертів. Готують з душею, щиро зустрічають та гарно обслуговують кожного, вміють запропонувати, порекомендувати, підказати.

«Бао  –  спокійна, любить спати, а вночі, мабуть, грається, ганяє з котиками, тому вдень відсипається у нас. Дуже подобається, коли її гладять, гарно позує на камеру і навіть усміхається. Наші відвідувачі жартують, що у «Baobab» навіть котик привітний, посміхається. Інколи наша Бао може поцікавитися, що ж там гості їдять, примоститися комусь у сумку, капелюх чи куртку. Втім, це означає, що цій людині незабаром пощастить, бо її обрала Бао. Таке, до слова, буває вкрай рідко, щоб вона перша до когось проявила інтерес, зазвичай це до неї всі підходять. Загалом Бао любить всіх, дає гладитися, але так, щоб лащитися, то не дуже. Їй би поспати та поїсти. Йти на руки досі боїться, кричить, – веде далі власниця. – Нам розповідали, що це лишилося ще після того, як хтось брав її на стерилізацію,  кішка злякалася. Люди бувають різні. Одного разу хтось намагався взяти на руки і навіть вирвав шерсть. Ми возили до ветеринара, бо вже злякалися, що це якийсь недуг. Днями був інцидент, коли під ранок невідомі прийшли і намагалися викрасти будинок кішки біля закладу, але він добре закріплений, тому потягнули лише подушку. На щастя, до нас в «Baobab» приходять лише хороші та свідомі гості, які люблять Бао, навіть корм приносять. Доглядаємо за нею усі гуртом. Це приємні клопоти і ми всі дуже раді, що якось у нашому житті з’явилася така неймовірна Бао».   

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here