Головна Місто В Коростишівському районі пенсіонерка самозайнялася і згоріла до тла

В Коростишівському районі пенсіонерка самозайнялася і згоріла до тла

155
0

82 -річна Надія Соловей із села Здвижка Коростишівського району згоріла 6 березня близько 16.00 у власній хаті. Однак ніхто не бачив, як вона горіла. Зате багато хто потім бачив, що від баби Наді залишилося: дві ноги по коліно, в панчохах і старих калошах і купка попелу. Більше нічого! Навіть кістки згоріли до тла. Як таке може бути?

Про це повідомляє "Комсомольська правда".

 Вціліли тільки Бабусині ноги

 

– Містика, та й годі! П’ятнадцять років працюю в пожежній службі і не стикався з подібним, – говорить начальник Коростишівського районного сектора У ДСНС Микола Романюк, який особисто виїжджав на місце події. – На веранді, недалеко від входу, я побачив, що прогоріла дірку в дерев’яній підлозі діаметром трохи більше метра. У підлозі, куди повинні були провалитися обвуглені останки, нічого не було, крім попелу. Вціліли тільки Бабусині ноги до колін. Та й на веранді майже ніяких слідів пожежі: стіна трохи закоптилася й фарба потріскалася. Щоб людина згоріла дотла, повинно було вигоріти як мінімум півбудинку!

– Ми з сім’єю Соловей живемо на одній вулиці, і я прекрасно знаю цих людей, – каже жителька Здвижка .

-Хороші, роботящі. І ніколи ніяких подій у них не траплялося, нічого дивного.

Надія з чоловіком все життя пропрацювали в колгоспі, виростили двох доньок. Вони часто приїжджають до батьків з Житомира та Коростишева. Бабуся, кажуть сусіди, останнім часом погано ходила – спиралася на дві палички. Проте старенькі лише недавно відмовилися від корови, залишили в господарстві тільки курочок .
Дід в той момент спав у хаті
А ось і будинок, де все сталося . Старенький, але доглянутий. У дворі – ні смітинки. На тій самій веранді мене зустрічає юнак – онук Надії. Показує місці, де ще недавно була дірка. Підлогу вже полагодили і навіть постелили лінолеум.

– Бабуся могла використовувати солярку при топці печі, що і призвело до пожежі … – припустив Сергій .

– Але чому тоді не згоріла дерев’яна веранда? 
– Не знаю …
– А що дід розповідає? Він же був удома в той момент?
– Був, але спав у хаті і нічого не бачив і не чув. Не потрібно його турбувати розпитуваннями – він і сам нічого не розуміє.

Який би містикою тут не пахло, в міліції призначили ряд експертиз – судово-медичну, а також зразків, узятих з місця "самозаймання "  А поки в медичному свідоцтві про смерть Надії Соловей написали: "Причина смерті не встановлена ??через різке обвуглення тіла ". Останки поховали в закритій труні.
ДУМКА МЕДИКА
Еміль ФІСТАЛЬ, керівник Донецького опікового центру, професор, працює завкафедрою комбустіології, пластичної хірургії та урології ДНМУ ім. Горького:
– Це не горіння, а тління. Онук розповідає, що бабуся використовувала солярку для розпалювання печі, можливо, паливо потрапило на одяг, потім вугіллячко або іскра спровокувала загоряння. Однак одяг не загорівся, тому що, наприклад, було сиро, і тканина стала тліти. Жінка вже у віці, може, заснула, от і не відчула відразу, що горить. А потім було пізно, вона померла, а тління тривало.

Подібні трагедії досить часто трапляються з курцями і любителями алкоголю: заснув з тліючої сигаретою, у результаті залишився без руки. Але щоб людина згоріла майже повністю – таке зустрічаю вперше. Будь-які інші версії самозаймання – містика.

ДУМКА ФІЗИКА 
– З точки зору класичної науки, складно визнати самозаймання фактом, – вважає фахівець Київського НДІ надтвердих матеріалів Олег Лисенков . – Існує величезна кількість підтасовок фактів заради відомостей про унікальний випадок аж до групового самонавіювання. Як фахівець з матеріалами можу сказати: людське тіло на дві третини складається з води, а вода, звичайно, не горить. Але це якщо говорити про звичайний стані. Якщо допустити можливість такого випадку і пофантазувати, можна припустити, що ми не знаємо про якісь внутрішньоклітинних енергетичних процесах. Є гіпотеза, що за певних умов клітини здатні вести себе як ядерний мікрореактор. У такому випадку можливий і ядерний вибух – самозаймання. Можливо, для цього необхідно накопичення статичної електрики. Але легше вже повірити в те, що жертви гинуть від найдрібніших кульових блискавок. Вони здатні довгий час пересуватися по кімнаті, перш ніж розрядитися в тіло.
 ВЕРСІЯ З ІНТЕРНЕТУ
У світі, якщо вірити інтернету, зафіксовано 120 подібних випадків самозаймання людей. Майже всі історії відбулися в США в різний час і все – як за шаблоном: людина ні з того ні з сього загорівся, від нього залишилися руки або ноги і купка попелу, нічого поблизу вогонь не зачепив.

Один такий випадок в 1951 році досліджували судово -медичні експерти медичного факультету Пенсільванського університету, але зрозуміти причину займання не змогли. Лише дали назву феномену – "спонтанне самозаймання людини".

Не так давно американський біолог -експериментатор Брайан Дж. Форд оголосив, що нарешті знайшов розгадку. У спеціалізованому журналі The Microscope, а потім у науково-популярному New Sientist він пише, що всьому виною ацетон, який здатний з’являтися і накопичуватися в людському організмі. Наприклад, при діабеті або кетозе. Так от, надлишок цього пального речовини і може викликати самозаймання. Ось тільки вчений не зміг до ладу пояснити, звідки все-таки береться та іскра, з якої раптом займається пекельне полум’я. "Можливо, це статична електрика, яка виникає при носінні синтетичного одягу ", – припустив він.

 


 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here