Головна Місто В Новоград-Волинському районі громада перейшли до Київського Патріархату

В Новоград-Волинському районі громада перейшли до Київського Патріархату

45
0

Нещодавно  у селі Колодянка Новоград-Волинського району відбулося освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму архієпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом та проведено перше богослужіння українською мовою.

Під час богослужіння молилися за мир у нашій країні.

Ще донедавна громада села перебувала під юрисдикцією УПЦ Московського патріархату. Жителі свідчать, що майже всі парафіяни прагнули перейти під юрисдикцію УПЦ Київського патріархату і після закінчення будівництва нового храму, яке тривало понад двадцять років, збори вирішили зареєструвати нову громаду УПЦ Київського патріархату. Таке рішення громади було зумовлене останніми подіями у нашій країні, що пов’язані з революцією гідності та неоголошеною війною Росії проти України на Сході, позицію УПЦ Московського патріархату щодо української держави, богослужіння на рідній мові, визначення війни на Донбасі як громадянської та братовбивчої, російською пропагандою за «руській мір» та ін. Саме це зумовило парафіян храму колективним рішенням переважної більшості відмовитися перебувати у ворожому до України Московському патріархаті і перейшли до рідної Української Православної Церкви Київського патріархату.

Зважуючи на такі обставини, жителі села Колодянка вирішили розпочати рішучі дії. Серед активних членів громади була обрана ініціативна група, яка зібрала підписи для перереєстрації парафії, а вже у жовтні 2015 року мешканці села провели загальнопарафіяльні збори, у приміщенні сільського клубу, та майже одноголосно проголосували про перехід парафії до УПЦ Київського патріархату. Щоб усунути протилежності і суперечки між парафіянами з приводу вибору церковної юрисдикції, громада вирішила опечатати вхід до храму до часу одержання Свідоцтва про реєстрацію. Таке рішення було прийнято через звинувачення священиків УПЦ МП у спробі насильно захопити храм місцевими «розкольниками».

Незважаючи на всі перешкоди, представникам Московського патріархату не вдалося зупинити волевиявлення громади і коли були виконані усі законні умови та оформленні необхідні документи, вже 30 грудня 2015 року громада отримала Свідоцтво про реєстрацію за № 1509.


ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here