Home Місто В Романові 76-річній бабусі мало сторінок в соцмережах, тому хоче завести блог

В Романові 76-річній бабусі мало сторінок в соцмережах, тому хоче завести блог

208

Раїса Авраменко з райцентру Романів Житомирської області – вже кілька років активний користувач інтернету. У неї є електронна пошта, свої сторінки в соцмережах, скайп і аська. «Ну і що?" – запитає пересічний обиватель, для якого всі ці речі не в дивину. Справа в тому, що Раїсі Миколаївні 76 років і вона вже давно на пенсії.

Про це пише "Взгляд"

Заміж за викладача

Родом Раїса Миколаївна з Романова. Тут народилася виросла, закінчила школу. З дитинства любила точні науки, тому вступила на фізико -математичний факультет.

«Навчалася, вчилася, а потім зустріла свою долю – розповідає пенсіонерка. – У нас викладав Микола Петрович, він був на шість років старший за мене. – Ми познайомилися, а потім я і заміж за нього вийшла. І залишилася разом з чоловіком в Слов’янську. А він на все життя залишився для мене викладачем – я у нього постійно вчилася".

Раїса Авраменко 19 років була директором школи, ще 24 роки – викладала у студентів інформатику.

«У 1980-х роках в нашій школі відкрили комп’ютерний клас – згадує Раїса Миколаївна. – На той момент у нас були старенькі, допотопні комп’ютери, але це був колосальний успіх. Я, як фізик-математик, повинна була з усім цим тоді розібратися. Звичайно нелегко, довелося – це зараз маса літератури та посібників. А тоді все сама освоювала". Втім, як зізнається Раїса Миколаївна, вона пішла на хитрість.

«Спочатку змусила свого чоловіка все це вивчити – сміється пенсіонерка. – Мені завжди було легше у нього навчитися, ніж самій. Так що спочатку він це все освоїв, а потім і мене навчив. Не дарма ж він у мене заслужений вчитель Радянського Союзу".
У Романів Раїса Миколаївна повернулася близько п’яти років тому – переїхала, щоб доглядати за стареньким столітнім батьком.

"Чоловік зі мною їхати відмовився – розповіла Раїса Авраменко. -Довелося одній перебиратися. Але без свого Миколи Петровича дуже нудьгувала. Та й він без мене теж».

З чоловіком по скайпу

Раніше подружжя просто зідзвонювалися. Але торік онуки подарували бабусі ноутбук. Вона довго придивлялася до нього, а потім купила самовчитель і почала освоювати сучасні технології. Пізніше набула і модем.

"Так помаленьку все сама і освоїла – зізнається Раїса Миколаївна. -Дуже допоміг чоловік – він теж, виявляється, весь цей час без діла не сидів. Сам почав вивчати інтернет, спочатку собі скачав скайп, потім і мені допоміг".

Зараз подружжя бачаться в скайпі кожен день. У Раїси Авраменко є свої сторінки в соцмережах. Пенсіонерка без інтернету свого житті вже не уявляє.

«Зручно – зізнається жінка. – Регулярно моніторю сторіночки своїх онуків. Завжди в курсі, як вони живуть. Можу трохи їх і потролить, якщо що, або лайків наставити. " .
У подальших планах активної пенсіонерки – завести власний блог. Але Раїса Миколаївна поки ще не вирішила, на яку тему.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here