Home Місто В серпні житомирський виконком у суді відповідатиме за травневе підвищення тарифів на...

В серпні житомирський виконком у суді відповідатиме за травневе підвищення тарифів на послуги ЖЕКів

84

Депутат облради Дмитро Кропачов вважає, що рішення міськвиконкому стосовно підвищення тарифів на комунальні послуги  у травні було незаконним і порушує права й інтереси  житомирян. Тепер за такі дії виконкому доведеться відповідати в суді 27 серпня.

Нагадаємо, 16 травня  цього року Виконавчий комітет Житомирської міської ради VI скликання затвердив нові тарифи для всіх житлово-комунальних підприємств Житомира. Тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій зросли на 12-27%.

Наразі Кропачов на своїй сторінці у соцмережі вже прокоментував і саме рішення, і майбутнє судове засідання та закликав усіх прийти 27 серпня  о 10.30 на суд.

Днями Корольовський районний суду Житомира прийняв Ухвалу про відкриття провадження у справі клопотання, яке  Дмитро Кропачов подав щодо збільшення тарифів на комунальні послуги.
 
"У міській раді запевнили, що у червні 2011 року вийшла постанова Кабміну про новий порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Основні фактори, які вплинули на підвищення тарифів, це зростання заробітної плати. У діючих тарифах закладена мінімальна зарплата 884 грн, у той час як з 1 червня вона становитиме вже 1147 грн, а з грудня заплановано підвищення до 1218 грн. Також за 2,5 року на 50% зросли ціни на енергоносії, на 26% зросли ціни на паливо, на 45% – збільшилася вартість інших матеріалів та послуг. У зв’язку з цим були переглянуті чинні тарифи і були прийняті економічно обгрунтовані, – пише депутат. –
Але таке рішення було прийняте з порушенням «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін тарифів, зміну цін тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 № 390 на виконання абзацу другого частини другої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 № 869 та абзацу п’ятого пункту 2 «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869.Тобто житомиряни були позбавлені прав наданих їм чинним законодавством щодо зміни тарифів. Ми необґрунтовано повинні будемо сплачувати комунальні послуги за збільшеними тарифами".

Разом з тим, Кропачов перераховує порушення окремими пунктами. Порушені вимоги щодо:
– строків доведення інформації щодо зміни тарифів (повідомлення про зміни відбулося після них, а не до них за 14-20 днів;
– повноти доведеної інформації (на офіційному веб-сайті відсутні проект рішення та саме рішення, інформація з прес-конференції не містить загального розміру тарифу для кожного конкретного будинку, періодичності та строків надання послуг тощо);
– необхідності надання інформації про строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження і пропозиції, а також про адресу, на яку необхідно їх надсилати (інформації не було);
– необхідності збирання, реєстрації та врахування пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань (не було).


Довідково

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник в ході Всеукраїнської селекторної наради щодо підготовки до осінньо-зимового періоду наголосив, що питання тарифів перебуває на особливому контролі Уряду.
Він зазначив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг не переглядала тарифи.

У 2013 році перегляд тарифів здійснювався лише органами місцевого самоврядування
«Це говорить про непослідовну, невиважену тарифну політику органів місцевого самоврядування», – сказав Геннадій Темник.

«Якщо йдуть такі витрати на вироблення послуги, то не тарифи треба піднімати, а переоснащувати підприємство, щоб забезпечити економію енергоресурсів і коштів. Не можна чиюсь безгосподарність перекладати «на плечі населення», – звернувся до представників регіонів Міністр.

Окремо він звернув увагу на те, що органами місцевого самоврядування порушується законодавство щодо введення в дію тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема порушуються вимоги про завчасне попередження (не менш ніж за 15 днів) про введення в дію нових тарифів.

Заступник Міністра-керівник апарату Андрій Білоусов поінформував, що Мінрегіоном направлено листи до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з вимогою забезпечити до 1 липня утворення на місцях постійно діючих робочих груп з питання перевірки економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, до складу яких входитимуть, у тому числі, представники Державної інспекції України з контролю за цінами та представники територіальних відділень Антимонопольного комітету України.

Такі робочі групи утворено вже у 9 регіонах: АР Крим, Волинській, Донецькій, Житомирській, Київській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here