Home Місто В сезон полювання можна відстріляти не більше 23 птахів на день

В сезон полювання можна відстріляти не більше 23 птахів на день

На Житомирщині відкрився довгоочікуваний мисливцями сезон полювання на пернату дичину, який буде тривати до 27 жовтня 2013 року.

Як пояснив завідуючий сектором мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук, полювання дозволяється на  норця великого, качок, лиску, курочку водяну, пастушка, куликів, ходуличника, шилодзьобку, кроншнепів, чайку, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків, гусок, голубів, перепілку.

Цього року, враховуючи чисельність пернатої дичини та пропускну спроможність мисливських угідь, полювання буде проводитись тільки в суботу та неділю.

Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України встановлені норми відстрілу пернатої дичини одним мисливцем за день полювання.  Наприклад, гусок один мисливець за день може добути 3, качок – 5, а перепілок – 15.

Однак, наголошує Роман Олексійович, норми добування дичини можуть бути зменшені безпосередньо мисливським господарством в залежності від чисельності дичини та пропускної спроможності мисливських угідь.

При проведенні полювання мисливець повинен мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозвіл на добування пернатої дичини (відстрільну картку), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.