Home Місто В Україні виявлено вірус африканської чуми свиней

В Україні виявлено вірус африканської чуми свиней

118
За інформацією Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, загибель тварин зафіксовано в селі Комишуватка Приморського району Запорізької області у приватному господарстві.
 
При цьому ймовірним джерелом інфекції у відомстві вважають завезення відпочивальниками з Російської Федерації збудника хвороби з харчовими продуктами тваринного походження, повідомляє Корреспондент.
 
Як повідомляється, 31 липня в осередку виникнення хвороби введено карантин, перекрита автомобільна дорога, що проходить через населений пункт, і забезпечено рух автотранспорту в об’їзд, створена робоча група, яка виїхала до Запорізької області з метою координації дій з ліквідації хвороби та недопущення подальшого розповсюдження збудника чуми в інші регіони.
 
Ветеринарні служби перерозподілили і доставили деззасоби для здійснення оперативних заходів, погоджено виділення необхідної кількості напалму для спалювання трупів тварин у ході ліквідації спалаху хвороби.
 
Держветфітослужба просить українців, які тривають свиней, не допускати згодовування тваринам харчових відходів тваринного та невідомого походження, не купувати продукти тваринного походження в місцях стихійної торгівлі, не допускати контакту домашніх тварин з дикими, синантропними тваринами і сторонніми особами.

Зазначимо, африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від африканської чуми свиней немає. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here