Home Політика Литвин разом з законом про ”язык” пропонує Януковичу викреслити російську

Литвин разом з законом про \”язык\” пропонує Януковичу викреслити російську

98
0
Спікер Верховної ради запропонував президенту Віктору Януковичу усунути неузгодженості та неточності у прийнятому мовному законі.
 
Відповідні пропозиції він надіслав у додатках до листа президенту щодо закону про засади державної мовної політики, повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу ВР.
 
За його словами, "при опрацюванні тексту цього закону у редакції, яка була запропонована до першого читання, виявлено  неузгодженості та окремі неточності між його положеннями та похідні неузгодженості з іншими законами України, які потребують усунення" згідно з регламентом.
 
За словами Литвина, багато пунктів не відповідають пунктам Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
 
Так наприклад у статті 10 щодо мови актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, він пропонує виключити російську, а залишити необхідність використання української та "мови національних меншин" або мови "регіональних меншин", не надаючи російській особливого статусу.
 
Він також пропонує внести зміни у закон у частині щодо мови освіти. Так в попередній редакції пропонувалося знання державної мови "в обсязі достатньому для інтеграції в українське суспільство". Литвин пропонує це вилучити і таким чином зробити обов’язковим "вивчення державної мови". 
 
Previous articleПравоохоронці затримали неповнолітніх з кілограмом конопель
Next articleВ Україні виявлено вірус африканської чуми свиней

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here