Home Місто В Житомирі впровадять енергозберігаючі технології у ЖКГ за кошти іноземців

В Житомирі впровадять енергозберігаючі технології у ЖКГ за кошти іноземців

5 консорціумів українських міст отримають від Німецького бюро міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу в сумі 4 млн. євро.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

Урядом ведеться робота щодо підготовки до реалізації ще 5 спільних з МФО проектів з модернізації галузі ЖКГ на суму майже 10 млрд. грн. Проекти спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій, підвищення якості муніципальної інфраструктури в містах України, а саме – систем водопостачання та водовідведення, теплопостачання, енергоефективності житлових будинків.

«Нашими стратегічними партнерами у процесі впровадження енергоефективних технологій та модернізації ЖКГ є Федеральне міністерство Німеччини з економічного співробітництва та Німецьке бюро міжнародного співробітництва, з якими ми співпрацюємо в рамках міжнародної технічної допомоги. Я особисто дякую Послу ФРН в Україні Крістофу Вайлю за конструктивний діалог та підтримку наших ініціатив», – сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на урочистому підписанні меморандуму.

Керівник Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні Гольгер Нойвегер сказав: «Я дякую українському Уряду за взаєморозуміння та співпрацю. Особливо відзначу активність самих українських областей у впровадженні енергоефективних заходів. Це дуже важливо, оскільки саме регіони є справжніми двигунами розвитку країни. Підписання меморандуму для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах» дасть поштовх не тільки економічному розвитку українських регіонів, але й соціальної сфери. Німеччина і надалі буде підтримувати проекти розвитку України».

Зокрема, у минулому році у 4-х містах України (Чернігів, Івано-Франківськ, Миргород, Новоград-Волинський) було успішно завершено проект GIZ «Енергоефективність у будівлях», у рамках якого були проведені роботи з енергетичної модернізації будинків.

Олександр Вілкул зазначив, що триває спільна з GIZ робота над реалізацією в Україні ще 3-х проектів: «Енергоефективна забудова» в місті Київ, «Підвищення якості муніципальних послуг» у 8 містах Луганській області. Проекти направлені на розвиток енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій, підвищення якості адміністративних послуг, вдосконалення нормативно-правової бази, підвищення кваліфікації працівників житлово-комунального господарства.

Також реалізується спільний з GIZ проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», в рамках якого вже розроблено концепцію розвитку історичної частини міста, впроваджено програми реставрації брам, вікон, балконів, сходових кліток, оновлення внутрішніх дворів.

Подальшим продовженням української співпраці з GIZ є проект «Енергоефективність у громадах», меморандум про впровадження якого підписаний містами-учасниками 6 лютого 2014 року. У рамках проекту в результаті двоетапної конкурсної процедури, яка тривала з жовтня минулого року, GIZ та Мінрегіоном для участі було відібрано 5 консорціумів українських міст у такому складі:

• місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия;

• Полтавська обласна державна адміністрація та міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;

• Дніпропетровська обласна рада та міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;

• місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;

• місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк.

Головним завданням проекту «Енергоефективність у громадах» є посилення ролі місцевого самоврядування у підвищенні енергоефективності в Україні, у тому числі впровадження енергозберігаючих технологій у ЖКГ. Проект планується реалізувати до кінця 2016 року.