Головна Місто У Житомирі з кранів тече чорна вода. ВІДЕО

У Житомирі з кранів тече чорна вода. ВІДЕО

881
0

Вже декілька тижнів у Житомирі з крану тече далеко не прозора вода. Спочатку житомиряни скаржилися на воду жовто-коричневого кольору з запахом, у якій не можна навіть прати.

25 липня увечері по вул. Івана Франка у Житомирі вода стала чорного кольору.

Відео з ванною чорної води опублікувала житомирянка Олена Ільницька у Фейсбук.

“25.07.2021 в 21.55 вода із крану. Вул. І. Франка,3”, – підписала жінка.

У коментарях житомиряни зазначають, що в будинках по інших вулицях текла схожа рідина.

Читайте також: Сухомлин заявляв, що у Житомирі можна буде пити воду з крану

Натомість на водоканалі виправдовуються, що це окислений марганець, який вступає в реакцію з хлором. Також на підприємстві повідомили, що вплинути на колір води не можуть – старі очисні.

“Під час проведення експерименту у дистильовану (очищену) воду ми додали марганець в такій концентрації, яка наразі природним шляхом (внаслідок впливу високих температур та незадовільного екологічного стану наших водойм) утворилась у нашому джерелі водопостачання.

Далі ми додали хлор (так само, як додаємо його при підготовці питної води для знезараження, відповідно до вимог ДержСанПіну).

Як бачимо, марганець у воді, вступаючи в реакцію зі сполуками хлору, окислюється і забарвлює воду у жовто-бурий колір. Саме це і призводить до певних побутових незручностей, на кшталт прання білих речей.

Технології очищення, на жаль, не спроможні видалити цю кольоровість, адже наші водоочисні споруди будувалися за часів, коли марганець взагалі не являв собою проблему і вони не розраховані на той стан водойм, який ми маємо наразі”, – зазначили на водоканалі.

Нагадаємо, підприємство за рахунок кредитних коштів Світового банку проводить реконструкцію очисних.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here