Головна Місто Вищий адмінсуд відмовив Шухевичу в званні Героя України

Вищий адмінсуд відмовив Шухевичу в званні Героя України

185
0

Вищий адмінсуд України (ВАСУ) підтвердив рішення Донецького апеляційного суду про позбавлення командира УПА Романа Шухевича звання Героя України.

Таким чином, ВАСУ залишив без задоволення касаційні скарги представників Юрія Шухевича, Віктора Ющенка та інших. У залі суду зустріли це рішення криками "ганьба"

"Ми будемо апелювати до Верховного суду України і добиватися. Щоб це рішення було скасоване. Це рішення викриває саму систему судочинства, бо в подібних справах ухвалюються інші рішення, тому ми розцінюємо таке рішення як політичне та будемо домагатися його скасування", – наголосив нардеп Андрій Парубій.

Як відомо, в жовтні 2007 року президент Віктор Ющенко видав указ про святкування 65-ї річниці з дня створення Української повстанської армії і присвоїв Роману Шухевичу звання Героя України (посмертно). Степан Бандера був удостоєний звання Герой України указом від 22 січня 2010 року.

2 квітня 2010 Донецький окружний адміністративний суд позбавив Шухевича звання Героя України, оскільки він не був громадянином незалежної України.


 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here