Home Місто Вульгарність ”Барбі” лякає житомирських невропатологів

Вульгарність \”Барбі\” лякає житомирських невропатологів

110

Ляльки "Барбі" негативно впливають на психіку житомирських дітей, пише 20 хвилин.

"Раніше діти грали пупсиками, іграшками схожими на дітей, а зараз перевагу віддають "Барбі". Під час гри вони лялькам одягають білизну, обирають взуття на високих підборах, роблять макіяж, і навіть манікюр. А це неправильно, тому що у дитини повинно бути дитинство, і лише потім юність, ну і згодом життя дорослої жінки," – пояснює лікар-невропатолог Тетяна Щербина.

Історія ляльки "Барбі" також говорить про таке, що мами були б проти, аби діти отримали таку іграшку.

“Мамою” Барбі – найзнаменитішої ляльки в історії людства є Рут Хендлер. В 1956 році Рут Хендлер вирушила відпочивати в Швейцарію. Там вона вперше побачила незвичайну ляльку, яку усі називали Ліллі. Вона виглядала досить вульгарно: фарбована блондинка з відвертими формами і не менш відвертим гардеробом. Але, дивлячись на неї, Рут замислилася над тим, що дівчаткам, напевно, набридло гратися з ляльками, які виглядали, як діти. Рут вирішила зробити ляльку, яка могла б стати для них втіленням мрії про справжнє доросле життя.

Створюючи Барбі, Рут провела соціологічне дослідження. Вона запросила 100 матерів і 100 дівчаток різного віку, щоб ті подивилися на новинку і висловили свою думку. Майже всі мами були проти: “Барбі виглядає занадто натуралістично, тому грати з такою лялькою шкідливо для психіки дітей”. Але всі дівчатка в один голос заявили, що хочуть собі таку ляльку! І Рут вирішила прислухатися до дітей.

У цей час в Голлівуді гриміло ім’я секс бомби Джейн Менсфілд. Барбі спочатку була її точною копією – білява, кирпатий носик, брови-ниточки, яскраво-червоні губки, тонка талія. Лялька не була схожа ні на одну з тих, які раніше випускалися. Вона отримала ім’я на честь дочки винахідниці Барбари. Так народилася Барбі.

В 1959 році, під час нью-йоркського щорічного ярмарку дитячих іграшок, компанія Mattel уперше показала світу довгоногу ляльку з добре розвиненими формами, макіяжем, яскравим лаком на нігтиках і перламутровими сережками. На красуні був елегантний купальник в смужку, що підкреслював груди, і відкриті босоніжки на високих шпильках. Нову іграшку запропонували в двох версіях: блондинка і брюнетка. Це диво повинно було втілювати ідеал жіночої краси.

Перша партія ляльок вартістю по три долари розкупилася миттєво. З цієї миті почався переможний хід довгоногої красуні з тонкою талією по всьому світу. Рут вирішила не обмежуватися однією Барбі. Тепер у красуні з’явилися чотири сестрички, брат і два кузени, подружки та, навіть, домашні тварини.

 До 2000 року Барбі була оточена 72 друзями та подругами, вісьмома родичами і 43 тваринами. Першим другом для Барбі став хлопець з розвиненою мускулатурою.

У 50-60-х роках тема “жінка і робота” стала найпопулярнішою. Представники слабкої половини людства залишили домашнє господарство й спрямувалися до кар’єрних вершин. Тоді ж, в 1960-му році, з’явилася ділова дівчина Барбі, одягнена в строгий офісний костюм.

 

У ті часи і сьогодні в амплуа ляльки знаходять віддзеркалення світові події та тенденції.

А наші діти не живуть дитячим життям, а вже з чотирьох років намагаються стати сексуальними, діловими і успішними.

 

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here