Home Культура Як на «Великодній майстерні» житомиряни створюють мальованки та писанки. ФОТОРЕПОРТАЖ

Як на «Великодній майстерні» житомиряни створюють мальованки та писанки. ФОТОРЕПОРТАЖ

315

«Великодня майстерня» діє у приміщенні колишнього кінотеатру «Жовтень» в центрі Житомира протягом 27-28 квітня.

Це проєкт Діани Дзядевич, який дівчина разом з помічниками проводить в рамках гранту обдарованої молоді міської ради.

Зокрема, 27 квітня передбачено два майстер-класи з писанкарства о 12 та 16 годині для усіх охочих (за попередньою реєстрацією), участь в яких, за словами організаторки беруть діти та дорослі віком від 5 років (більше 20 осіб у кожній групі).

Спершу їм запропонували фарбами та пензлями розмалювати деревʼяні заготовки (яйця) – мальованки, які у подальшому будуть передані захисникам.

Далі присутні взялися за створення традиційних писанок на курячих яйцях (писачками і воском, розтопленим над вогнем свічки) – видутках, оздоблюючи їх різними орнаментами та символами, про значення яких могли дізнатися з інформаційних матеріалів та розповіді майстринь, занурюючи по черзі у барвники (від світлого до темного).

За словами майстрині, яка проводила майстер-клас, попередньо поверхню яєць обробили оцтом, а перед роботою дірку після видування потрібно залити гарячим воском, аби фарба не потрапила всередину. Далі простим олівцем можна розмітити яйце (для зручності роботи), визначитися із тим, що буде зображено на писанці і поринути в творчий процес. Писанки учасники зможуть забрати собі на згадку.

Діана розповідає, що ідея подібного заходу виникла давно – прагне відроджувати та шанувати культуру і Великодні традиції українського народу, долучати до цього інших.

Радіє, що майстер-клас викликав такий ажіотаж, тож розглядає можливість проведення ще кількох у будні.

Крім цього, 28 квітня окремо проведуть «Великодню майстерню» для пластунів та членів їх родин – будуть писати писанки, виготовляти з лози Великодні віночки.

До слова, дівчина й сама пластунка: у «Пласт» прийшла в 11-річному віці 7 років тому. Наразі здобуває вищу освіту та працює фахівцем у Пластовому молодіжному центрі.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here