Home Відпочинок Квіти, музика і донати в Ботанічному саду імені Героїв-десантників у Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Квіти, музика і донати в Ботанічному саду імені Героїв-десантників у Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

464

З 8 березня Ботанічний сад Поліського національного університету в Житомирі щовихідних з 10-ї до 16-ї – відкритий для відвідувачів, які можуть безкоштовно прогулюватися територією, робити світлини,  оглядати колекцію рідкісних рослин та декоративних насаджень.

З 16 березня на вході було встановлено скриньку по збору коштів на потреби  95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ. Відвідувачі можуть кинути туди будь-яку суму. В університеті кажуть, що вже зібрали більше 100 тисяч гривень і придбали за них  FPV-дрони і акумулятори до них, які оперативно були передані десантникам для виконання бойових задач на фронті (у соцмережах навіть публікували відео про те, як вони допомагають нищити ворога).

Читайте також: На честь загиблих героїв: хвилина мовчання, прапори на майдані Корольова та алея з деревами на Бульварі. ФОТО

Крім цього, Студентська рада Поліського національного університету разом з бійцями 95-ки  14 квітня ініціювала акцію «Адресант-окупант», в рамках якої пропонують донатити за вказаними реквізитами кошти (50 і більше гривень), а взамін воїни на фронті лишатимуть «підписи і побажання» від тих, хто робить переказ,  на мінометних снарядах, якими буде уражено сили противника.

Днями ректор університету Олег Скидав повідомив про рішення Вченої ради перейменувати Ботанічний сад на «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників».

Аби донести цю інформацію до громадськості, протягом 27-28 квітня на відвідувачів Ботсаду чекає кілька тематичних локацій, – зазначає представник 95-ї бригади, військовослужбовець Дмитро Нагорянський.

Зокрема, перед воротами припаркували військове авто з прапорами України та  бригади. Транспортний засіб тільки приїхав із зони бойових дій. На вході у Ботанічний сад встановили на постійній основі ще два тижні тому дерев’яну скульптуру ветерана та волонтера Івана Халуса (позивний «Скульптор»). Це емблема 95 бригади, яку  в травні минулого року він вирізав бензопилою із колоди 300-річного дуба на території Шодуарівського парку в Житомирі,  викарбував імена і позивні загиблих десантників, назви населених пунктів, де точилися жорстокі бої у період повномасштабної війни.  На стенді розмістили кілька придбаних FPV-дронів.

Читайте також: Весняне пробудження природи у Ботанічному саду в Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також на вихідних у Ботанічному саду відбувається концерт – виступи артистів, учасників численних благодійних заходів на підтримку ЗСУ, які традиційно виконують пісні на патріотичну тематику. Для  глядачів на лавках навколо імпровізованого концертного майданчику розмістили подушки для зручності.

На захід у тому числі завітали діючі військові  і ветерани – самостійно, з побратимами чи родинами. До речі, ректор наголошую, що для захисників, які проходять лікування чи реабілітацію, передбачена можливість приходити у Ботанічний сад і в будні.

Дмитро Нагорянський розповів, що за донат на суму понад 80 гривень (у скриньку чи на Монобанку) можна отримати символічний подарунок – невеличкий значок із шевроном бригади. Він закликам усіх приходити в Ботанічний сад, робити фотографії на локаціях та по території, викладати їх у соцмережі, щоб якомога більше людей дізналися про те, що тут знаходиться, відбувається і як завдяки прогулянкам на свіжому повітрі на вихідних можна допомогти десантникам, зробивши внесок у наближення перемоги.  

Читайте також: Весняна прогулянка з морозивом Набережною у Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Цією порадою скористалися журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу», завітавши у Ботанічний сад імені Героїв-десантників зранку  27 квітня. Що красивого і весняного побачили, прогулюючись алеями та біля озер,  – дивіться у фоторепортажі.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here