Home Місто Японія вирощує на Житомирщині ріпак, щоб очистити землі області від радіації

Японія вирощує на Житомирщині ріпак, щоб очистити землі області від радіації

366
Вчора обласні влада зустрілася із делегацією японської благодійної організації „Чорнобиль-Тюбу” з міста Нагоя. Представники цієї організації впроваджують на території Житомирщини проект „Ріпак для відродження Народицького району”.
 
Мета проекту – довести, що посівами ріпаку можна ефективно очищати землю від радіоактивного забруднення і одночасно отримувати альтернативні види палива – біогаз і біодизель, повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.
 
Упродовж останніх п’яти років проводився експеримент на землях Народицького району, завдяки якому вдалося визначити кращі сорти ріпаку і умови, за яких відбувається прискорення очищення земель від радіації.
 
Експеримент завершився у минулому році, постало питання практичного впровадження його результатів. Японська сторона пропонує обласній владі продовжити проект та бере на себе зобов’язання протягом 3-5 років виділяти 100 тисяч доларів на фінансування польових робіт та створення біодизельної та біогазової установки. 
 
За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи Дейсана, у Народицькому районі є 1400 га земель, які за рівнем забруднення відносяться до ІІ зони. 
 
„За допомогою ріпаку за кілька років їх можна буде віднести до ІІІ зони. Однозначно облдержадміністрація та обласна рада візьмуть участь у співфінансуванні та всілякому сприянню реалізації проекту”. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here