Співробітники Управління СБУ в Житомирській області спільно з інспекцією державного екологічного контролю викрили та припинили протиправну діяльність групи осіб, які при відсутності спеціального дозволу на користування надрами та права власності на земельну ділянку здійснювали видобуток корисної копалини загальнодержавного значення – бурштину.
Як встановлено СБУ, для незаконного видобування цього дорогоцінного каменю зловмисники самовільно зайняли земельну ділянку на землях Бондарівської сільської ради Коростенського району (Житомирська область). Огородивши ділянку площею 1 га, організували на ній цілодобову охорону. Найняту бригаду «старателів» розмістили у спеціально встановленому вагончику неподалік від копанки – родовища бурштину.
Незаконний видобуток здійснювався цілодобово. Найманим працівникам платили у залежності від об’єму видобутого каміння.
А для гарантування «лояльного» ставлення місцевого населення до підпільного кар’єру та відсутність скарг з їхнього боку до правоохоронців, щотижнево виплачували їм «відкупне» – до 40 тис. гривень на село.
Про це повідомляє прес-група УСБ України в Житомирській області.
За оперативними даними, «чистий» щотижневий прибуток зловмисників від незаконного видобутку «сонячного каменю» становив у середньому чверть млн.гривень. Вартість 1 кг бурштину-сирцю в Україні в залежності від сортності каменю сягає 3-4 тис.доларів США.
На місці злочину правоохоронцями затримано четверо «старателів» – мешканців Запорізької та Донецької областей.
Засоби вчинення злочину – екскаватор, автомобілі, пристрої видобутку бурштину – вилучено.
За викритим фактом слідчим відділом Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області розпочато розслідування в межах кримінального провадження за ст.240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр).
Наразі правоохоронці вживають заходи зі встановлення та притягнення до відповідальності організаторів незаконного видобутку «сонячного каменю». Досудове розслідування триває.