Головна Місто Жителі Житомирщини за місяць добровільно здали до поліції 175 одиниць зброї

Жителі Житомирщини за місяць добровільно здали до поліції 175 одиниць зброї

52
0

У результаті профілактичних заходів, направлених на припинення незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин, поліцейські вилучили у жителів області 127 одиниць зброї та 48 спеціальних засобів, у тому числі й пристроїв для відстрілу гумових куль. Серед вилученого арсеналу також понад півтисячі набоїв різного калібру. Усе це полісяни здали до поліції добровільно.

Упродовж квітня на території Житомирщини тривав місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Правоохоронці роз’яснювали жителям області правові наслідки та необхідність добровільної здачі до поліції усіх небезпечних предметів та речовин.

Також поліцейські перевіряли наявну інформацію про незаконне зберігання заборонених і небезпечних предметів, проводили огляди домогосподарств жителів регіону та підозрілих транспортних засобів.

Як зазначив заступник начальника Головного управління Нацполіції області Артем Лисогор, жителі області мають усвідомлювати, що зберігання незареєстрованої зброї чи боєприпасів є караним діянням. Відтак про місце знаходження таких небезпечних предметів необхідно одразу повідомляти до поліції. Це дозволить уникнути покарання та врятувати від небезпеки себе й оточуючих, допомогти запобігти кримінальним діянням та трагічним випадкам.

Загалом за квітень до поліції було добровільно здано 175 одиниць зброї та спецзасобів, з них 48 пристроїв для відстрілу гумових куль та газової зброї, 127 одиниць вогнепальної (армійських зразків – 10, мисливської нарізної – 7, мисливської гладкоствольної – 92, саморобної – 11) та ще 7 холодної зброї. Вилучили поліцейські й 634 боєприпаси різного калібру до зброї армійських зразків та мисливської нарізної. Також полісяни знайшли за різних обставин 5 гранат та 3 снаряди часів ІІ Світової війни.

За цей час відповідно до ч. 3 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України було звільнено від кримінальної відповідальності 32 громадянина, які добровільно здали зброю.

Нині тривають відповідні перевірки по завершенню яких, у разі позитивних висновків експертів, 30 одиниць зброї, що була добровільно здана жителями Житомирщини, буде зареєстрована у встановленому порядку за ними ж.

Отримати більш детальну інформацію з питань дозвільної системи можна у територіальних підрозділах поліції або в Управлінні превентивної діяльності ГУНП за адресою: м. Житомир, вул. Героїв Чорнобиля, 4.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here