Home Місто Житомирські десантники відвідали найбільшу святиню Донеччини. ФОТО

Житомирські десантники відвідали найбільшу святиню Донеччини. ФОТО

171

Військовослужбовці 95 окремої аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ, які зараз виконують завдання у зоні антитерористичної операції, відвідали найбільшу християнську святиню Східної України – Свято-Успенську Святогірську лавру. Так «крилаті піхотинці» відзначили релігійне свято – пам’ять Великомученика Димитрія Солунського.

– Більшість наших десантників – християни, у мирний час завжди відвідують церкву, – пояснює заступник командира бригади по роботі з особовим складом майор Сергій Дзиба. – У воєнний час таку можливість мають не завжди. Однак сьогодні – велике свято. Військових вірян звільнили від занять та тренувань, дали можливість відвідати святиню.

Свято-Успенська Святогірська лавра входить до трійки найбільших християнських святинь України поряд із Києво-Печерською та Почаївською. Стоїть на так званих святих горах – крейдяних схилах на правому березі річки Сіверський Донець у Слов’янському районі Донеччини. Окрім монастиря та інших наземних будівель тут є печери, в яких зберігаються мощі преподобного Іоанна, затворника Святогірського.

– Свято пам’яті Великомученика Димитрія – знаменне для всіх християн, особливо військових, – пояснює військовий священик Богдан Слонь, який служить капеланом у бригаді ВДВ. –Димитрій був теж військовим. Наприкінці 3 століття за особливу звитягу і доблесть римський імператор Максиміліан призначив його управителем міста Солунь. Поставив Димитрію головне завдання – усіляко боротись з християнами, знищувати віру, як непотрібну. Однак той не послухався, не зрікся віри, а навпаки пропагував християнство.

За це Максиміліан кинув Димитрія до в’язниці, привселюдно катував і зрештою у 306 році вбив. Замість нього знищувати християн призначив богатиря Лія. Однак справу Дмимитрія продовжив його учень Нестор. Він був у всьому слабший Лія, проте переміг його, бо на його боці була правда. Християни перемогли, бо добро завжди перемагає зло. Історія повторюється знову. Це саме ми бачимо і сьогодні, коли російські війська напали на Україну. Досвід Димитрія показує, що перемагає не той, в кого більше солдат чи танків, а той, на чиєму боці правда, хто боронить рідну землю.

Цього ж дня військові священики посвятили у таборі всіх десантників.

Прес-служба 95 ОАЕМБр

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here