Головна Місто Житомирські рятувальники підбили підсумки своєї роботи за 9 років

Житомирські рятувальники підбили підсумки своєї роботи за 9 років

37
0

З 2007 року захист населення та навколишнього середовища від надзвичайних подій природного та техногенного характеру на території Житомирщини спільно із іншими державними структурами забезпечують працівники аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Житомирській області.

У складі загону працюють досвідчені фахівці своєї справи, професіонали, які щомиті готові вступити в боротьбу з надзвичайною ситуацією. Очолює загін полковник служби цивільного захисту Олександр Болобан. За 9 років існування загону його працівники брали участь у ліквідації наслідків багатьох надзвичайних подій та ситуацій.

– Якщо порівнювати з іншими областями, наш аварійно-рятувальний загін один із найменших, як по особовому складу так і по техніці. – зазначає заступник начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення підполковник служби цивільного захисту Володимир Нечега. – Але якщо дивитись по залученню на надзвичайні події, ми далеко не на останніх місцях. В середньому здійснюється близько 500 виїздів в рік на реагування різного роду надзвичайні події, 150 з них – на гасіння пожеж. Якщо брати статистику в цілому за 9 років існування Загону, то їх кількість буде дорівнювати близько 5000 і сотні, не десятки, а повторюся сотні врятованих людських життів.

Зважаючи на те, що Житомирщина,  знаходиться можна сказати в центрі України, то якщо трапляється біда в сусідніх областях, то ми завжди допомагаємо.

В середньому штат загону налічує близько 140 співробітників, звичайно їх кількість періодично змінюється. Зараз до них ще приєднався навчальний пункт, працівники якого проводять навчання різних категорій, як наприклад пожежних чи радіотелефоністів з усіх районів області. Якщо говорити про техніку, то її налічується 63 одиниці.
До складу загону входять дві частини – частина спеціальної техніки та аварійно рятувальна частина.

– Особовий склад чистини спеціальної техніки в основному займаються гасінням пожеж. На їхньому озброєнні знаходиться 11 одиниць спеціальної техніки. Деякі автомобілі є тільки в одному екземплярі на всю область. Наприклад 50-метрова драбина, 30-метровий колінчастий підйомник, пожежна насосна станція, автомобілі порошкового гасіння, зв’язку та освітлення.Як і всі інші пожежні частини вона має свій район виїзду, але при необхідності залучається до робіт по всій території області. – з гордістю розповідає начальник Загону полковник служби цивільного захисту Олександр Болобан. –  Якщо взяти аварійно-рятувальну частину, то вона складається з декількох відділень. Це і відділення хімічної та радіаційної розвідки, інженерне відділення, ще їх називають «могутні залізні війська», так як на їх озброєнні важка техніка. Група піротехнічних робіт щоденно виконує своє завдання не тільки на території нашої області, а і на території інших областей в межах держави. Група рятувальних робіт, яка знаходиться на бойовому чергуванні цілодобово, до її складу також входять і фельдшера.

    

Ірина Коваль
прес-служба У ДСНС України
У Житомирській області

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here