Координатор Самооборони Майдану Волині Андрій Хведчак 3 червня завітав до Житомира, аби особисто подякувати громаді міста за допомогу й підтримку бійців 24-го батальйону територіальної оборони Збройних сил України «АЙДАР».
Зокрема, мова йде про півсотні добровольців, які виявили бажання брати участь в АТО у східних регіонах країни і пройшли попереднє навчання, однак змушені були їздити країною тривалий час, бо чиновники не допускали їх безпосередньо до визначених місць.
"Фактично у нас зібралося таке ядро Самооборони Волині. Хлопці пройшли вишкіл і рівень підготовки у них значно кращий, ніж у мобілізованих солдатів, адже тут працювали хороші інструктори. Втім, самої підготовки і бажання захищати свою країну і її громадян, виявилося мало, – пояснює Хведчак. – Спочатку ми поїхали в Київ, але з Генштабу нас відправили на мобілізацію в Житомир, а вже тут у військоматі запропонували приєднатися до Новоград-Волинського батальйону тероборони.
Насправді , це просто дурниця, бо ми самі фактично є таким же батальйоном, але іншої області. Самі розумієте, що такі поїздки вимагають значних коштів і коли ми були в Житомирі, то люди нам допомогли і фінансово і харчами. З цим ми і відправилися в Луганськ.
З моменту нашого старту із Луцька минуло 11 днів. Зараз наші добровольці із батальйону "Айдар" таки працюють в рамках АТО і мають досягнення. Всіх зарахували на службу за контрактом, видали зброю й набої. Відповідний батальйон є офіційним підрозділом ЗСУ.
На цьому зупинятися не збираємося і плануємо продовжити набір добровольців та навіть запрошуємо житомирян віком 25-50 років із військовим досвідом до нас. Може, тоді вже створимо якесь представництво Житомира в нашому батальйоні, який поки ще не доукомплектований".
Хведчак констатує, що наразі житомирські військові й мобілізовані найбільш задіяні в АТО і фактично проводять найскладніші маневри. Звичайно, їм потрібан і моральна, і матеріальна підтримка земляків. Мешканці Волині так само раз на кілька днів відправляють своїм хлопцям харчі, спецзасоби.
При цьому самооборонець не приховує, що у владних кабінетах всіляко намагаються завадити добровольцям із належною підготовкою працювати у гарячих точках на Сході.
У Луцьку хочуть створити спеціальний Центр по підготовці добровольців і вже мають свій штат інструкторів. Кажуть, що це може стати прикладом для створення якісно нової армії країни.
Для запису у добровольці можна звертатися в штаб Координаційної ради громадських обєднань Житомирщини в облдержадміністрації на майдані Корольова в 101 кабінеті або за номером 067 410 12 01.
Юлія ДЕМУСЬ