Home Місто Житомиряни хочуть бачити в місті вулиці Шинкарука та Сльоти

Житомиряни хочуть бачити в місті вулиці Шинкарука та Сльоти

126

В Житомирі 10-12 червня в Палаці культури проводять громадські слухання з перейменування певних топонімічних об’єктів. Зокрема, мова йде про перейменування 11 вулиць у різних районах міста.

Запропоновано змінити старі   назви у місті Житомирі на нові:
вул. Котовського – вул. Грушевського,
вул. Яна Гамарника – вул. Сціборського,
вул. Войкова – вул. Героїв Крут,
вул. Якіра – вул. Троянівська,
вул. Мануїльського – вул. Міщанська,
вул. Піонерська – вул. Радзивіловська,
площа Декабристів – майдан Мальованський,
вул. 1-го Травня – вул. Пилипа Орлика,
вул. Жукова – вул. Героїв 95-ї бригади,
вул. Сабурова – вул. Романа Шухевича,
вул. Чапаєва – вул. Степана Бандери.

Під час першого слухання розглядалося питання про нові назви для вулиць Котовського, Гамарника, Войкова, Якіра.

На захід прийшло близько сотні осіб, переважна частина з яких  – люди похилого віку, які категорично висловлювалися проти будь-яких змін.

Вважають, що перейменування не на часі, а запропоновані варіанти взагалі не підтримують. Волонтери, активісти, викладачі, історики, краєзнавці пояснюють, що назви вулиць змінювати треба, адже ми всі вже більше 20 років живемо в Україні і в  нашій історії є багато постатей, які варті уваги та визнання. Вони нагадують, за які «заслуги» при Союзі  прославилися Котовський, Якір та Гамарник. Проводячи паралелі із нинішніми подіями, вважають, що це те саме, аби назвати вулицію на честь терористів Гіві та Мотороли.

Окремо йша мова й про те, аби повертати вулицям старі історичні назви і попередньо узгоджувати такі рішення із мешканцями будинків, які там проживають.
«Не треба шукати фіктивних героїв», «Не треба нічого змінювати, бо ми знову стаємо на ті ж граблі. Були радянські всі, а тепер будуть бендеровські», «Давайте повернемося назад, забудемо про усіх цих героїв і просто повернемо вулицям старі назви, які ні у кого не викликатимуть ніяких асоціацій», «Назви вулиць в українському місті мають бути виключно українські», «Займатися цим питанням мають фахівці, але дослухаючись до думки людей»,- такі основні думки лунали із залу під час обговорення.

«Навіщо давати вулицям імена тих, хто навіть не знав про існування такого міста, хто не ходив вулицями Житомира ніколи? У нас є свої знамениті земляки, які відомі на всю країну і за її межами. Переконана, що може не з переліку вулиць у цьому списку, а взагалі по місту знайдуться вулиці, які носитимуть імена Івана Сльоти та Володимира Шинкарука. Це світлі і талановиті люди, які жили і творили для свого міста»,- відзначила одна з жінок.

Цю пропозицію сприйняли оплесками, але далі знову почалися словесні сутички між тими, хто згадував про своє комуністичне минуле й тими, хто говорив про перейменування лише в контексті суто українських історичних подій.
Людям пояснили, що процедура перейменування вулиць для них буде фактично безкоштовною. Треба буде сплатити гривню чи трохи більше за штамп із новою адресою реєстрації, а табличка на будинок коштує в межах 50 гривень.

Чергові громадські слухання пройдуть в Палаці култури 11 та 12 червня о 15.00. Вхід вільний.

Юлія ДЕМУСЬ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here