Житомирська бібліотека здала 70% російських книг на макулатуру. ВІДЕО

239
0

Майже 70% російських книг Житомирська обласна бібліотека ім. Олега Ольжича здала на макулатуру. Це зробили після повномасштабного вторгнення упродовж 2022-2023 рр. 30% книг залишили у фонді, проте забрали з публічного доступу.

Про це у коментарі Першому житомирському розповів заступник директора Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ольжича Вадим Пивоваров. З його слів, процес списання книг російською мовою проводили згідно рекомендацій Міністерства культури.

“У нас був такий підхід відповідно до рекомендацій Міністерства культури України – переглянути фонд російської літератури. Ми переглянули російську літературу за списками авторів, які пропонувалися, та почистили фонд. Вилучили літературу, яка мала антиукраїнське спрямування. По 1 примірнику залишили в фонді, проте забрали з відкритого доступу. Але для науковців, скажімо, для дослідників література буде необхідна, тому що прийде час, коли період війни буде досить глибоко вивчатися. Для цього, щоб його добре знати і мати доступ до цієї літератури, я думаю, що ми зможемо допомогти”, – розповів Вадим Пивоваров, заступник директора з наукової роботи.

У Міністерстві культури та інформаційної політики 5 травня 2022 року оголосили, що з українських бібліотек вилучать російську пропагандистську літературу. Замість російських книжок бібліотечні полиці планують наповнити якісною українською літературою. 

Заступник директора розповідає, що протягом трьох років бібліотека не фінансується на придбання книг з місцевого бюджету, їм не вистачає літератури, саме українською мовою. Але завдяки воїнам та інших, бібліотека активно поповнюється українськими авторами.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here