Головна Відпочинок Як школярам проводити час із користю для здоров’я: поради МОЗ

Як школярам проводити час із користю для здоров’я: поради МОЗ

549
0

Батьки, у сім’ї яких підростають юні школярі часто задаються питаннями: “Чим годувати дитину перед школою? Чи можна давати солодощі з собою? А як щодо гаджетів?”. Як же правильно організувати розпорядок дня, щоб гармонійно поєднати школу та дозвілля дитини – розповідають у МОЗ.

По-перше, дуже важливим є збалансоване харчування. Діти, у раціоні яких є повноцінні сніданки, більш успішні та уважні під час навчального процесу. Через свій активний розвиток організм дитини постійно потребує продуктів, багатих на білки та жири – м’ясо, рибу, молоко, кефір, сир з урахуванням вікових потреб. Також необхідно вживати овочі та фрукти.

Варто зауважити, що дітям можна їсти 5-20 грамів цукру на добу. Гарною альтернативою цукеркам та печиву можуть бути сухофрукти – фініки, курага, інжир тощо. Але захоплюватись ними теж не варто.

Батькам також варто приділити увагу і тому, що час дітям варто розподілити так, щоб дитина встигла зробити уроки, поспілкуватися з родиною, прогулятись на вулиці, вчасно поїсти, поспати 8-10 годин, долучитися до домашньої роботи і при цьому мати вільний час.

Що стосується гаджетів, то ігри та відео є для школярів однією з тем спілкування з однолітками. Тому навряд чи дитині буде комфортно випасти з контексту. Отже і забороняти їх зовсім не варто, краще запровадити батьківський контроль над часом і контентом. Наприклад, за 2 години до сну телефон автоматично блокується до ранку. Правила треба встановити чітко та проговорити з дитиною. Для багатьох це непросто, але варто спробувати.

Не слід забувати і про огляди у лікаря. Окрім випадків, коли дитина захворіла, у сімейного лікаря чи педіатра дитина має оглядатись щороку, а також задля щеплень. Візит до стоматолога має відбуватись кожні півроку або частіше – задля професійного чищення зубів, вчасного виявлення карієсу, спостереження за формуванням правильного прикусу та зміни молочних зубів на постійні. Направлення до всіх інших спеціалістів можна отримати у сімейного лікаря.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here