Житомирська обласна лікарня зменшила черги на 70%: перейшла на ресепшн та контакт-центр

218
0

У Житомирській обласній клінічній лікарні відмовилися від використання реєстратури та паперових карток. На заміну застарілій радянській формі запису та введенню історій пацієнтів працівники лікарні впровадили електронну систему та облаштували ресепшн, де приймають пацієнтів. Основною метою, яку бажало досягти керівництво лікарні, було покращення якості надання медичних послуг та зменшення черг. Тому були реалізовані два напрямки: рецепція та контактний центр. Людям з віддалених районів тепер набагато простіше записатися та відвідати потрібного лікаря. За словами лікарів, вже зараз черги зменшилися на 70 відсотків.

«Звичайно, стало швидше працювати, немає паперових карток. Відпадає етап заповнення амбулаторної карти, який раніше займав багато часу. Тепер у нас все дуже просто: пацієнт приходить, ми запитуємо його ім’я, прізвище та по батькові, вносимо ці дані до бази, перевіряємо електронне направлення і розповідаємо пацієнтові, як, де і коли працюють лікарі, в яких кабінетах. Також пояснюємо, що потрібно мати з собою на прийом. Коли пацієнт вже був у нас раніше і його дані є в базі, ми просто перевіряємо його електронне направлення. Вся історія пацієнта вже є в системі: відомо, до яких лікарів він звертався, всі діагнози та проведені дослідження. Все дуже просто та легко», – розповіла ЛЮБОВ ШАДУРА, старша реєстраторка рецепшену Обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського.


З метою полегшення процесу запису на прийом до лікарні та зменшення навантаження на рецепцію створили контакт-центр. Зважаючи на те, що пацієнти приїжджають до лікарні з усіх районів області, для жителів віддалених територій логістично було складно дістатися до лікарні та повернутися додому. Раніше їм доводилося враховувати час, проведений у чергах, щоб не пропустити автобус або маршрутку, які рухалися за обмеженим графіком. Зараз з цим питанням пацієнтам набагато простіше, – каже Оксана Прокопчук, завідувачка контакт-центру, Обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського:

«Наш підрозділ був створений, щоб допомагати розібратися в роботі лікарні та полегшувати запис на прийом до лікарів. Тому для пацієнтів, які проживають далеко, зручніше зателефонувати до нас за безкоштовним номером і записатися до необхідного спеціаліста, і навіть до кількох за потреби. Потім вони приїжджають в один день, отримують всі консультації, проходять всі обстеження, тому люди дуже задоволені. Наша послуга має великий попит. Ми повноцінно почали працювати з березня. Приймаємо телефонні дзвінки від наших пацієнтів, відповідаємо на всі запитання, які їх цікавлять, і записуємо на прийом до фахівців у поліклініці. У нас працюють співробітники з медичною освітою, компетентні, пройшли необхідну підготовку. Таким чином, ми створюємо сервіс для наших відвідувачів. Спочатку контакт-центр працював у будні дні, але зараз працюємо цілодобово, оскільки ця послуга виявилася дуже популярною».

Валентина Макаренко працює операторкою контакт-центру. Каже, що робота в цьому відділі включає нову систему та інший підхід до взаємодії з пацієнтами. Через це співробітники постійно підвищують свою кваліфікацію та звертаються один до одного для консультацій, з метою покращення своїх навичок та більш якісного обслуговування пацієнтів.

«Люди задоволені, оскільки вони чітко знають, в який день і на яку годину їм потрібно приїхати. Наразі ми співпрацюємо з поліклінікою і проводимо запис для консультацій з лікарями. Якщо людина не додзвонилася, ми зв’язуємося з нею згодом, система працює саме так, це зворотний зв’язок», – зазначила ВАЛЕНТИНА МАКАРЕНКО операторка контакт-центру обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського.


Контакт-центр розпочав свою діяльність у березні, спочатку приймаючи 300 дзвінків. Після того, як контакт-центр перейшов на цілодобовий режим роботи, кількість дзвінків значно збільшилася. За три тижні травня ця кількість зросла до понад 5 тисяч. Номер телефону, за яким пацієнти Житомирської області можуть звернутися до фахівців лікарні, є безкоштовним – 0 800 330 656.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here