Головна Освіта Азаров заборонив Табачнику пхати носа в студентський закон

Азаров заборонив Табачнику пхати носа в студентський закон

83
0
Прем’єр Микола Азаров доручив відкликати з парламенту урядовий законопроект "Про вищу освіту", та направити замість нього версію, розроблену академіками і студентами.
 
Таке рішення прем’єр ухвалив після закінчення представлення робочою групою нового варіанту законопроекту, пише Українська правда з посиланням на "Комерсант-Україна".
 
Слухання пройшли без участі очільника Міносвіти Дмитра Табачника і відповідального за гуманітарну сферу віце-прем’єра Раїси Богатирьової.
 
Голова робочої групи з представників академічного та студентського співтовариства, ректор КПІ Михайло Згуровський повідомив, що зміни були внесені в 67 з 71 статті урядового документа.
 
Найголовнішими досягненнями він назвав розмежування повноважень органів державного управління і вишів, забезпечення їх автономії, а також можливість співпраці бізнесу і сфери освіти "для формування нового покоління фахівців".
 
У свою чергу Азаров наполіг на тому, що розмір мінімальної стипендії не повинен прирівнюватися до прожиткового мінімуму (мінімальна стипендія становить 787 грн, а прожитковий мінімум – 1073 грн).
 
"Ми пенсію поки не можемо дотягнути до цього рівня. Тому я пропоную компроміс – поступове збільшення стипендії щороку з урахуванням інфляції", – пояснив прем’єр.
Студенти погодилися, закликавши Кабмін якнайшвидше внести законопроект у Раду.
В підсумку Азаров пообіцяв, що "уряд відкличе свій законопроект". Прем’єр доручив робочій групі протягом двох тижнів виключити з нової версії документа неоднозначні юридичні формулювання".
 
Потім доопрацьований варіант надійде в Міносвіти, якому заборонено "міняти ідеологію і концепцію" документа. Далі законопроект обговорять на засіданні Кабміну, після чого він надійде в Раду.
 
За словами Азарова, будуть докладені всі зусилля, щоб прийняти закон до відходу депутатів на літні канікули.
 
Як відомо, спочатку підготовлений Міносвіти законопроект викликав масові студентські акції протесту і критику академічної спільноти.
 
У травні 2011 року документ відправили на доопрацювання. Нова редакція законопроекту була готова в листопаді 2011 року, а 28 грудня її зареєстрували у Верховній Раді. 
 

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here