Home Освіта Сфера освіти лишається найкорумпованішою в Україні

Сфера освіти лишається найкорумпованішою в Україні

101
Міністерством юстиції оприлюднено звіт про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції в 2011 році. Освіта – один з лідерів за рівнем корумпованості, про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на "Дело".
 
Результати дослідження громадської думки підтверджують той факт, що сприйняття поширеності корупції в Україна має дуже високі показники. Незначне скорочення корумпованості в 2011 році порівняно з 2009 роком було зафіксовано серед керівництва та викладачів вищих навчальних закладів (з 49% до 47,1%), проте в Міністерстві юстиції відзначили, що громадяни також вважають, що корупція зросла серед керівників і вчителів шкіл.
 
Дослідження, проведені в Україну в останні роки, показують, що корупція в сфері освіти визнається однією з найбільш поширених, особливо з урахуванням того, що в цій сфері представлені інтереси значної частини населення.
 
Визначити ступінь реальної поширеності всіх видів корупційних практик у цій сфері досить складно, оскільки в більшості випадків вони є латентними видами: їх "вартість" не визначається, а самі вони зазвичай не сприймаються пересічними громадянами як корупція. Це, зокрема, використання знайомств, обмін послугами та інше.
 
Досить неоднозначною за своїм змістом і наслідками є благодійна допомога, з наданням якої постійно стикаються в навчальних закладах, особливо в середній освіті, де вона часто набуває ознак "квазікорупціонних" платежів.
 
Співвідношення середніх офіційних і неофіційних витрат у різних установах виглядає наступним чином: в дитячих садах – в середньому 1000 грн і 600 грн в рік, в школах – 1500 грн і 1260 грн, у вузах – 6000 грн і 1500 грн.
 

У 2011 році також було проведено соціологічне дослідження в вузах, результати якого дозволяють констатувати, що досвід безпосереднього зіткнення з корупцією у вузах мають в цілому 33,2% опитаних, не мають -37,7%, решта (29,1%) зазначили, що чули про це від людей, які стикалися з цим особисто. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here