Home Освіта Степан Бандера не пройшов тест у Житомирі

Степан Бандера не пройшов тест у Житомирі

83

Міністерство освіти внесло зміни в програму зовнішнього незалежного оцінювання знань школярів з історії України. З неї, зокрема, зникли імена політиків Степана Бандери, Романа Шухевича та ряду дисидентів-шістдесятників. Замість цього з’явилися питання про радянських партійних активістів і воєначальниках. В Українському центрі оцінювання якості освіти зміни назвали несуттєвими. У свою чергу історики закликали главу Міносвіти Дмитра Табачника "не змішувати власні переваги з історією України".

Про це пише «Комерсант України».

Програма зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України на 2013 рік була підготовлена Міністерством освіти і науки, молоді та спорту і опублікована на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Документ охоплює зміст шкільного курсу української історії від найдавніших часів до наших днів. Передбачається, що обсяг даних у ньому є необхідним мінімумом для випускників. При цьому нова програма суттєво відрізняється від минулорічної.

З розділу "Україна у 1929-1938 роках" зникли згадки про лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандеру і Романа Шухевича, а також ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. Розділ, що називався в програмі 2012 року "Україна в боротьбі за збереження державної незалежності", перейменований в "Український державотворчий процес". З нього виключені згадки про таких політичних діячів Української народної республіки, як Кость Левицький, Дмитро Вітовський, Юрій Тютюнник, а також про економіста Михайла Волобуєва, який виступав за економічну незалежність України від СРСР.

Замість цього були додані пункти про радянських воєначальників та партійних активістів. Так, цього року на ЗНО школярів чекають питання про подвиги червоного командира часів Громадянської війни Миколи Щорса, діяльності першого секретаря ЦК Компартії України Георгія П’ятакова і голови президії Центрального виконавчого комітету СРСР від УРСР Григорія Петровського.

З розділу про розвиток України в період 1945-початку 1950-х років вилучено згадки про десталінізацію і припинення репресій. Замість цього додалися прізвища першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, професора Бориса Патона і авіаконструктора Олега Антонова. Міносвіти також виключило з програми питання про діяльність дисидентів і шістдесятників, зокрема письменника і політв’язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного.

Вчора в міністерстві відмовилися пояснювати причини зміни програми, а директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева не погодилася говорити на цю тему: "Програма була затверджена в листопаді минулого року, зміни в ній незначні".

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here