Головна Освіта Табачнику все одно: що ”на Далекому Сході”, що ”на Україні”

Табачнику все одно: що \”на Далекому Сході\”, що \”на Україні\”

122
0

Щодо держави Україна коректно вживати словосполучення "на Україні", наголосив міністр освіти Дмитро Табачник.

"Я вже колись говорив, що обидві форми абсолютно правильні, тому що прийменник "на" і "в" не є мірилом державності. Коли ми говоримо "на Кубі" – це правильна історично сформована форма російської мови. Але це не скасовує кубинську державність. Так само можна говорити "на Мадагаскарі", – заявив він.

Він зауважив, що йому особисто абсолютно однаково, який прийменник застосовується щодо України – "в" чи "на". Але міністр вважає, що стала стилістична форма має бути збережена, оскільки не потрібно мову політизувати. "І коли кажемо "на Далекому Сході", ну й "на Кубі" – це абсолютно нічого не означає, це просто культура мови", – сказав він.

Як повідомлялося, згідно зі стилістичними нормами української мови, у конструкції "на Україні" прийменник "на" свідчив про стан (статус) території як складової великої держави-імперії. Ця форма й нині існує на позначення частини від цілого, як регіону, області тощо, наприклад: на Алтай (-таї), на Буковині (-ну), на Одещині (-ну), на Поліссі (-ся).

Оскільки Україна є незалежною державою, то вживати слід конструкцію "в Україні" (позаяк не існує форм "на Китаї", "на Польщі", "на Франції").

Водночас усі назви островів вимагають саме прийменника "на": на Сахаліні, на Курилах, на Кіпрі, на Мадагаскарі тощо.

Разом зі згаданими Табачником державами Кубою, Мадагаскаром існують однойменні острови, на яких ці країни розташовані.

Раніше радник президента України Ганна Герман побачила у висловленні президента Росії Дмитра Мєдвєдєва щодо необхідності для росіян говорити "на", а не "в" Україні позитиви для нашої держави.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here