Home Освіта Третина абітурієнтів вступають у вузи за місцем проживання

Третина абітурієнтів вступають у вузи за місцем проживання

76
0
29% абітурієнтів обирають для себе вищий навчальний заклад у тому місці, де проживають. Адже, вступники зможуть не витрачатися на поїздки, проживання й харчування далеко від дому заради омріяної чи якоїсь ексклюзивної професії.
 
Таку відповідь дав кожен третій випускник на запитання  "Що для вас є вирішальним при виборі професії?" у опитуванні, яке впродовж трьох місяців проводилось на веб-сайті обласної служби зайнятості. 
 
Участь у ньому взяли 259 відвідувачів, які обирали один із шести запропонованих варіантів відповідей, повідомляє прес-служба служби зайнятості. 
 
Для 22% учасників опитування визначальними у виборі професії є поради батьків та авторитетних людей. Дуже добре, що вступаючи у доросле життя, молоді люди дослухаються до думки досвідчених і професійних родичів і знайомих. 
 
На власні знання та здібності спиратимуться у виборі майбутнього 19% опитаних. 
 
Для 15% респондентів важливими у професійному виборі будуть рекомендації фахівців служби зайнятості, яким найбільше відомі реалії й потреби ринку праці. 
 
Перспективу працевлаштування у виборі професії врахують 12% відвідувачів сайту, котрі взяли участь в опитуванні. Плануючи своє професійне майбутнє, вони зважатимуть на попит таких фахівців на ринку праці. 
 
Найменш значущим чинником у виборі професії серед тих, хто взяв участь в опитуванні, є престижність і високооплачуваність. Всупереч поширеній суспільній думці про те, що значна частина молодих людей віддає перевагу «модним» й «грошовитим» професіям, лише 2% респондентів обиратимуть свій фах за цим критерієм.
 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here