Більше 6,5 тисяч цьогорічних випускників шкіл Житомирщини та інші абітурієнти країни з 12 липня розпочали подавати документи на вступ до вищих навчальних закладів.
На Житомирщині приймають заяви 4 державних, 1 комунальний та 5 приватних вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
Абітурієнти можуть подати дев’ять заяв на місця бюджетного або регіонального замовлення не більше, ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на конкурсні пропозиції, для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб, не обмежується.
Як і минулого року, процедура вступу проводиться в електронному вигляді через сайт ez.osvitavsim.org.ua, де кожен абітурієнт має створити власний електронний кабінет, обрати ВНЗ, спеціальність, пріоритетність, тощо.
Виняток є тільки для тих категорій, які мають спеціальні умови, вступають за квотами або мають розбіжності в написанні прізвища, ім’я та по-батькові в документах про освіту та сертифікатах ЗНО. У цих випадках абітурієнти мають змогу подати документи до приймальних комісій ВНЗ у паперовій формі.
У разі необхідності абітурієнти можливість отримати консультацію щодо роботи в електронному кабінеті вступника за телефоном (044) 239-86-18 та електронною поштою ez@inforesurs.gov.ua.
Також у приймальних комісіях при ВНЗ надають технічну підтримку з питань подання заяв через електронні кабінети.
У Житомирському національному агроекологічному університеті в приміщенні за адресою м.Житомир, бульвар Старий, 7 розташовується Приймальна комісія та Центр сприяння подачі електронних заяв.
Тут абітурієнтам надають усі необхідні консультації, інформують про факультети, спеціальності, вартість навчання, ін. Крім цього, вступникам з сільської місцевості допомагають створити електронні кабінети і подати електронні заяви на вступ в будь-який ВНЗ країни, а від пільгових категорій абітурієнтів, а також випускників технікумів та коледжів приймають документи у паперовому вигляді.
Уся інформація для абітурієнтів про терміни вступної кампанії, перелік спеціальностей у ЖНАЕУ та перелік необхідних сертифікатів ЗНО, вартість навчання, контакти для подачі скарг, зауважень чи звернень, навігація по корпусу оприлюднена у друкованому вигляді та зручно розташована при вході та біля кабінетів.
Крім цього, на сайті Житомирського національного агроекологічного університету створений відповідний розділ «Вступнику», де також можна знайти це все в електронному вигляді.
Безпосередньо вгорі сайту є також додаткова кнопка для подачі заяви на вступ у ЖНАЕУ в електронному вигляді.
Абітурієнти можуть звернутися за телефонами: (0412) 22-75-19; +38 (063) 108-78-60; +38 (097) 753-49-43. Приймальна комісія та Центр сприяння подачі електронних заяв працюють до 17 години.
Отож, для вступу в ЖНАЕУ зараховуються бали сертифікатів ЗНО з трьох предметів: перший (обов’язковий загальнодержавний) – українська мова та література; другий – обов’язковий для вибраної спеціальності, що наведений в таблиці; третій – на вибір з двох предметів, з переліку який запропонував університет в наведеній таблиці. Мінімальний бал – не нижче 100 балів з непрофільних й профільних конкурсних предметів.
Документи приймаються:
- на 1курс денної форми навчання – з 12 по 26 липня 2017 р.;
- на скорочений термін (на базі ОКР «Молодший спеціаліст») денної форми навчання – з 12 по 24 липня 2017 р.;
- на 1курс заочної форми навчання – з 12 по 26 липня, з 01 по 08 листопада 2017 р. (для осіб, які мають право складати вступні випробування та проходити співбесіду, що проводить університет – з 12 по 20 липня, з 01 по 08 листопада 2017 р.);
- на скорочений термін (на базі ОКР «Молодший спеціаліст») заочної форми навчання – з 12 по 24 липня та з 01 по 08 листопада 2017 р.
Вступні випробування проводяться:
- на 1 курс заочної форми навчання для осіб, які мають право складати вступні випробування та проходити співбесіду, що проводить університет – з 21 по 26 липня та з 09 по 11 листопада 2017 р.;
- на скорочений термін на денну форму навчання – 27 липня 2017 р.;
- на скорочений термін на заочну форму навчання – з 27 липня та з 09-10 листопада 2017 р;
Оприлюднення рейтингового списку:
- на 1 курс і скороченний термін на денну та заочну форми навчання – не пізніше 01 серпня 2017 р.
Пріорітетність Житомирського національного агроекологічного університету:
- Єдиний на Житомирщині університет, який має статус національного, що дає право здійснювати підготовку фахівців з вищою освітою за власними освітніми програмами; формувати на своїй базі інноваційні структури різних типів (наукові та технологічні парки, бізнес-інкубатори, інноваційні малі підприємства тощо).
- Найбільший в Україні університет екологічного профілю, що готує унікальних фахівців в сферах альтернативної енергетики, органічного сільського господарства, туризму, водних біоресурсів та аквакультури, захисту рослин, геодезії та землеустрою, які стають найбільш перспективними та витребуваними на ринку праці.
- Проводиться підготовка кваліфікованих кадрів для більшості галузей економіки регіону (промисловість; сільське, лісове та рибне господарство; будівництво; торгівля; фінансова і страхова діяльність), органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.
- Щорічно зарубіжну виробничу практику і стажування проходять більше 500 студентів університету (Німеччина, Данія, Нідерланди, Швейцарія, СШАта ін.).
- Унікальна інфраструктурна база: ботанічний сад, дослідне поле, клініка ветеринарної медицини, тваринницька ферма, пасіка; лабораторії кінології, екології лісу, геодезії та землеустрою, грунтів та мінералів; Центри відновлюваної енергетики і органічного виробництва та ін.
- Активне та цікаве студентське життя. Широкі можливості для розвитку творчих (народний аматорський духовий оркестр, ансамбль барабанщиць; народний аматорський студентський хор; народний аматорський театральний колектив; танцювальний колектив; гурток естрадного співу) і спортивних (два спортивних зали, зал силових тренажерів, настільного тенісу, боротьби, боксу, шейпінгу) здібностей.
- 100% поселення у гуртожитках (5 гуртожитків] та доступне харчування (4 їдальні, 5 буфетів, 2 кафе).
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету