Із 2019 року в меню сучасного ліцею “Радовель” на Житомирщині – страви з рецептурного збірника Євгена Клопотенка для шкільних їдалень.

Систему харчування в найсучаснішому ліцеї оцінив Міністр освіти Сергій Шкарлет, а також відомий в Україні та за кордоном шеф-кухар Олексій Повторейко, який є віце-президентом Асоціації шеф-кухарів України та співвласником і бренд-шефом restaurant group «Наживо». 

На початку лютого вони відвідали навчальний заклад у с. Радовель.

Меценат Михайло Весельський, який побудував ліцей “Радовель”, а також низку сучасної інфраструктури у селі, зазначив, що здорове харчування дітей – у піроритеті:

«Здорове харчування відіграє одну із провідних ролей у розвиткові та зростанні дітей, є найважливішим компонентом збереження дитячого здоров’я. Від самого початку фаховій кухарській команді ліцею було поставлене завдання забезпечити не лише збалансований раціон, в основі якого були б корисні та якісні продукти, але розробити поживне, різноманітне, смачне і цікаве меню, яке б враховувало побажання дітей. Сьогодні, майже 5 років потому, маю сказати, що із завданням – впоралися!».

З 2019 року у їдальні впроваджена система НАССР. Це – абревіатура з англійського Hazard Analysis and Critical Control Points, тобто Аналіз ризиків і критичні точки контролю. Якщо простіше, то це система, яка гарантує безпечність харчової продукції на кожному етапі виробництва. Починається від контролю якості сировини і закінчується видачею готових страв.

«Діти нам здають порожні тарілки. До прикладу, учні молодшої ланки полюбляють молочну кашу з манної крупи. Часто навіть просять добавки. Смакує дітям борщ, салат із буряка та сухариків за рецептурником Клопотенка. Ми завжди дотримувалися правил безпечності та пригощали наших юних гостей стравами, які виготовлені із найкращих продуктів», – розповідає завідувачка виробництва їдальні Наталія Кручко.

Задля найкращого результату на кухні БТЛ «Радовель» встановлене сучасне обладнання. 

«Ми маємо пароконвекційну шафу, що поєднує у собі функції пароварки та парочної шафи і де ми доводимо страви до готовності, – розповідає Наталія Кручко. – Також у залі працюють потужні витяжні зонти. На лінії роздачі є температурний режим підігріву, завдяки якому однакова температура підтримується впродовж усього робочого дня. Маємо вітрину для охолодження їжі».

За правильним зберіганням продуктів та за дотриманням на кухні санітарно-гігієнічних норм щодня стежить медпрацівник БТЛ «Радовель».

«Я із задоволенням смакую тутешніми стравами, приготовленими із такою любов’ю. Зі свого боку інколи пропоную для впровадження нові смаколики, сучасні техніки високої кухні, які можна легко поєднувати із концепцією Нового шкільного харчування та смаками і юних, і дорослих споживачів», – розповів шеф-кухар Олексій Повторейко.

У ліцеї започатковано низку кулінарних традицій. Кожний новий навчальний тиждень тут розпочинається ранковим понеділковим чаюванням. А крім того, здорові харчові звички закріплюють і під час уроків, коли школярі за підказками і порадами вчителя власноруч готують страви у кулінарній студії, поєднуючи приємну та корисну справу із вивченням іноземної мови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here