Home Місто «Українська на часі»: волонтери організували у Житомирі розмовний клуб. ФОТО

«Українська на часі»: волонтери організували у Житомирі розмовний клуб. ФОТО

831

На початку січня в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва у Житомирі  стартували заняття розмовного клубу «Українська на часі», долучитися до яких можуть всі охочі. Наразі у рамках проєкту, який ініціювали волонтери БФ «Справжні українці», вже відбулося дві зустрічі.  

Тривалість – одна година. Початок – о 17.00 щочетверга у бібліотеці за адресою вул.Грушевського, 9. Попередній запис та уточнення деталей за телефоном (068) 001 25 11.

Серед учасників – житомиряни, а також внутрішньо-переміщені особи із південного та східних регіонів країни, які залишили свої домівки через обстріли і тимчасову окупацію. Зізнаються, що розуміють українську, вміють читати, але у спілкуванні мають певні  труднощі. Подолати їх допомагатиме спікер клубу – завідувач кафедри української мови та методики її навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка, доцент, кандидат філологічних наук Галина Гримашевич.

«Ми поки визначаємося із подальшими темами і форматом занять, знайомимося. Тут така ситуація, що не вони за мною, а я за ними, тобто орієнтуватимусь на потреби і запити учасників клубу, – ділиться Галина Гримашевич. – Зокрема, під час першої зустрічі попросила озвучити і записати їхні побажання щодо тем, які варто розглянути у майбутньому, про що поговорити. Всі зацікавлені у тому, щоб навчитися спілкуватися українською літературною мовою, уникати суржику й русизмів, правильно використовувати  форми звертання, слова ввічливості,  утворювати фемінітиви, вживати числівники, відмінювати слова, хочуть вивчати  мовні тенденції, зміни у правописі. Українську розуміють практично всі, але спілкуватися  вільно для них поки складно, адже багато хто перейшов на українську лише після 24 лютого. Власне, тому й значну частину часу будемо приділяти саме спілкуванню та обговоренню. Плануємо щоразу обирати іншу тему і розповідати щось про неї українською. Приміром, наступного разу мають завдання розповісти про своєзахоплення. На зустрічі 12 січня кожен вчився від свого імені утворювати форму звертання,  говорити у кличному відмінку ім’я та прізвище, правильно вітатися українською, На кожне заняття готую презентацію, тематичні підбірки. Цього разу були уривки із народних пісень і  творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка  зі словами звертання до України, матері тощо. Ми це разом читали. Починаємо з азів, а далі подивимось. Я буду вже їх чути більше і стане зрозуміло, в якому напрямку рухатися. Можливо, підемо в театр чи переглянемо фільм, прочитаємо оповідання, а   потім обговоримо їх на засіданні клубу. Мені імпонує, що люди хочуть вчитися, цікавляться, задають питання,  занотовують інформацію. Це свідома позиція – вчити свою мову.  Наше завдання  – підтримати  це прагнення, допомогти».

Нагадаємо, що у бібліотеці на Грушевського також діє безкоштовна «Школа жестової мови». 

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here