Home Освіта Українські школярі масово ігнорують іспит з російської мови

Українські школярі масово ігнорують іспит з російської мови

85

В нинішньому році зовнішнє незалежне тестування в школах вибрало більше випускників, ніж в минулому році. Обдзвонивши всі центри тестування, "Сегодня" нарахувало 329 119 абітурієнтів, які захотіли пройти ЗНО, повідомляє ТСН.  

В минулому, 2011 році на тестування зареєструвалися 258 000 українців. Популярними предметами залишаються українська мова і література та історія України, так як це обов’язкові тести.

А ось російська мова помітно здала позиції. Приміром, у Київському центрі, який обслуговує Київську, Чернігівську та Черкаську області, будуть здавати російську 605 осіб, це близько 1% від усіх заявок.  

"Минулого року ця цифра була більше, навіть незважаючи на те, що абітурієнтів було наполовину менше. Все тому, що багато школярів не розібралися в правилах і сподівалися, що результати з російської їм зарахують замість української. У нинішньому ж році на російську мову зареєструвалися виключно ті люди, яким цей предмет потрібен для вступу, наприклад, на викладачів російської мови", – говорить Сакаєва.

Найбільш непопулярною залишається іспанська мова. Наприклад, у Вінницькому центрі, який обслуговує три області, тести по цій мові вирішили писати всього 9 чоловік.

Раніше заявляли, що за абітурієнтами стежитимуть відеокамери. Але поки установка відеоспостереження під питанням – у деяких регіонах вирішили, що це їм не по кишені.

"Досить членів комісії, щоб ніхто не шахраював на тестах", – говорить директор Івано-Франківського центру Богдан Томенчук.  

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here