Home Освіта В ЖДУ ім.І.Франка кошти на ремонт кількох кухонь й туалетів у...

В ЖДУ ім.І.Франка кошти на ремонт кількох кухонь й туалетів у гуртожитках економлять роками

101
0

Ректор Житомирського державного університету ім.І.Франка Петро Саух та проректор з адміністративно-господарської роботи Володимир Караванський 18 червня зустрілися зі студентським активом, аби оприлюднити інформацію щодо капітальних ремонтних робіт на літо у всіх гуртожитках. 

Зокрема, вони відзначили, що з лютого 2013 року і донині були заекономлені значні кошти, які вони мають можливість витратити на капітальний ремонт 5 своїх гуртожитків. Наразі обговорюються питання ремонту кухонь, туалетів, заміни вікон, створення нових душових.

У гуртожитку № 1, де проживають студенти природничого факультету, 61,5 тис.грн витратять на заміну вікон, але цих коштів вистачить приблизно на один поверх. Студентам і коменданту пропонують спільно порадитися стосовно того, де мінятимуть вікна. При цьому, замінити хочуть лише самі вікна, а от так званими «віконними откосами» можливо доведеться займатися мешканцям кімнат спільно із працівниками гуртожитку. Це значно здешевить процес, -впевнений проректор.

Для студентів ННІ  іноземної філології  гуртожитку № 2 за 61 тисячу мають зробити ремонт кількох кухонь, але так само на місці мають визначити, кому пощастить готувати їжу в покращених умовах. 

За 87 тисяч ремонтуватимуть кухні і для студентів фізико-математичного факультету у гуртожитку № 3. Кажуть, що цей капітальний ремонт передбачає заміну інженерних мереж, стіни обкладуть плиткою повністю та замінять техніку. Також зявиться гаряча вода, однак грошей вистачить лише на кілька кухонь, тож решті студентів доведеться чекати поки знов зберуть гроші.

У гуртожитках № 4 і 5, де мешкають студенти ННІ філології та журналоістики, фізичного факультету, соціально-психологічного факультеті, ННІ педагогіки 106 та 109 тисяч відповідно витратять на облаштування додаткових душових кабінок. На даному етапі шукають приміщення для цього, а студенти просять, аби по можливості це не був підвал. 

Цікаво, що на захід по вирішенню суто студентських проблем запросили і представників житомирських ЗМІ, а от самих студентів можна було на пальцях порахувати.

Саух запевнив, що це старости гуртожитків, представники профкому, голова студбратства й студентський актив університету.

Також додав, що попередньо зустрічі проводилися і в самих гуртожитках та передбачаються ще. Втім, результат таких зустрічей не важко спрогнозувати, адже нині половини студентів взагалі нема у гуртожитках – старші курси фактично закінчують здавати екзамени, а менші здебільшого приїздять лише на іспити. 

Коменданти гуртожитків й троє заступників деканів по виховній роботі схвально кивнули на прохання ректора розповсюдити інформацію про ремонти серед студентів.

Цікаво, що увесь час керівництво університету майже не випускало з рук публікацію про жахливі умови проживання в їхніх гуртожитках, яку днями опублікували в газеті «Голос України».

Було видно, що інформація подана в ній, не подобається ні Сауху, ні Караванському і вони відкрито спростовували те, що когось виганяли за електричний чайник чи десь у кімнатах протікає стеля.

Більше того, Саух вважає, що таким чином його намагаються скомпрометувати і  загалом подібні публікуації мають на меті негативно вплинути на рейтинг та престиж вузу.

Натомість радить журналістам звертати увагу на більш вагомі проблеми: автономію вищих навчальних закладів – фінансову, організаційну, академічну, що в перспективі хоче втілити нинішній міністр освіти Сергій Квіт.

Водночас проректор Караванський просить також допомогти у процесі надання експертної оцінки виконаним ремонтним роботам, що затягується на місяці на рівні кабінетів ОДА попри вчасну оплату і наявність відповідної документації.

В контексті цього Саух зізнався, що експертизу підписують   навіть не буваючи безпосередньо на місці проведеного ремонту, а у самій установі, яка займається видачею документів про це, на весь регіон працює лише кілька осіб.

Юлія ДЕМУСЬ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here