Home Освіта Видатки на освіту Житомирщини за три роки зросли майже вдвічі

Видатки на освіту Житомирщини за три роки зросли майже вдвічі

110

Протягом останніх трьох років на Житомирщині видатки на освіту постійно зростають. Про це повідомляє управління освіти і науки ОДА. «З 2016 по 2018 рік видатки на галузь освіти зросли майже вдвічі.

Відтак, у 2016 році вони становили 3,2 млрд грн, у 2017 році – 4,35 млрд грн, а у 2018 році зросли до 5,7 млрд грн. Це кошти, які йдуть на заробітні плати працівникам освіти, закупівлю обладнання, засобів навчання, шкільних автобусів, тренінги та підвищення кваліфікації вчителів, надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами тощо», – зазначає начальник управління Лариса Шевчук.

Крім збільшення видатків з державного бюджету, все більше за останні роки спрямовується на галузь освіти з місцевих бюджетів, адже завдяки реформі децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, громади мають більше власних коштів на місцях та можуть їх використовувати на першочергові потреби.

Відтак, з місцевих бюджетів співфінансується закупівля шкільних автобусів, утеплення закладів, створення нового освітнього простору у школах, робляться ремонти кабінетів тощо. Поряд зі значним зростанням заробітних плат вчителів, збільшилися і видатки на матеріально-технічну базу та інклюзивну освіту.

Зокрема, у 2018 році з державного бюджету 51,8 млн грн виділили на Нову українську школу. Ці кошти пішли на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів та мультимедійного контенту для початкових класів, а також на підготовку тренерів та навчання вчителів початкових класів.

Окремо15,4 млн грн спрямували у 2018 році на закупівлю обладнання для 1-х класів – ноутбук, принтер, ламінатор. Всього – 810 комплектів обладнання.

За 14,3 млн грн придбали 72 комплекти обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу в опорні школи. 11,5 млн грн виділили у минулому році на навчання дітей з особливими освітніми потребами, придбання для них необхідного навчального обладнання, а також на оснащення інклюзивно-ресурсних центрів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here